Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi ellen harcolnak a "Rock...

Mi ellen harcolnak a "Rock Katonái", és hogyan lehet beállni közéjük?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=B5htjpbKcrU&feature=kp


Nagyon szeretem az Ossian-t, nemrég találtam rájuk a YouTube-on. Különösen a fenti szám fogott meg, ami a "Rock Katonáiról" szól. Elvileg egyre többen lesznek, de arra vonatkozóan, hogy hol van a tagfelvétel és hogy mi ellen harcolnak, nem találtam semmit... Lehet, hogy már nem vesznek fel újoncokat?


Én szeretnék nekik segíteni, hogy győzzenek, úgyhogy mindenképpen beállnék közéjük. Amúgy is elegem van már a sok diszkós meg Fluor Tomi rajongó osztálytársból. :-)


Tudja valaki, hogy a felvételhez mi szükséges (fizikai alkalmassági? tesztírás? orvisi vizsgálat? stb.), és hol tudok jelentkezni? Meg hogy pontosan mire lehet számítani... Kemény a kiképzés? A harcokról, amikről énekelnek, mit lehet tudni? Ha holnap jelentkezem (már elmúltam 18), mikor mehetek először bevetésre?


Előre is köszi a válaszokat!



2014. ápr. 17. 16:47
 1/2 sándorjános ***** válasza:
93%

Ez a kérdés egy vicc akart lenni? Nem vicces az iróniád...

Ha mégse az akart lenni, olvass tovább.


Szerintem túl befolyásolható vagy 18 éves múlt korod ellenére. A rock, mint zenestílus erős, menetelős, galoppolós ritmusokra épül. A zeneszám egy nem létező csoportot nevez meg, rockernek lenni annyit tesz, hogy szereted a rock zenét és betartod azokat a jelzőket, amik általában jellemzik a rockerséget, ilyen a hosszú haj, fekete ruha, koncertekről le nem maradás, a sör és nők szeretete, szabadságvágy. Rockerként egy közösség része vagy, azé a közösségé, akik ilyen zenét hallgatnak, így élnek és mivel ez a közös nevezője a rockereknek hát tesznek érte, hogy elhesegessék maguk körűl azokat, akik szerint ez badarság, hiteltelenség, rossz zenei ízlés stb... (erőszakról szó sincs, bár egy tökös gyerek nem riad meg az igaz). Szerintem a harcot erre a fajta fennmaradásért, az egység megtartásáért vívják. A zeneszám elég régi, sok dolog változott a rockzenében, szerintem nézz körűl tágasabban, hogy mit jelent a rockzene, és miben másabb szeretni a rockzenét és rockernek lenni. Az osztálytársaiddal meg ne törődj, azt hallgass, amit szeretsz.


Ossianhoz hasonló bandák: Magyarok: Pokolgép, Kalapács, Moby Dick, Lord, Edda, Chrome RT, P mobil, Dinamit, Fekete Bárányok,

- Bluesosabbak: Hobo Blues Band, Deák Bill Gyula,

- Alternatívok: VHK, Kex, Balaton, Trabant, Sziámi, A.E. Bizottság, Kontroll Csoport, Európa Kiadó,


Külföldiek: Hammerfall, Iron Maiden, Manowar, Dio, AC/DC, Black Sabbath, Ozzy Osborne, Sonata Arctica, Nightwish, Rhapsody of Fire, Angra,

- Bluesosabbak: Jimi Hendrix, Jannis Joplin, Doors,

- Alternatívak: Queen, The Cure, Joy Division, Radiohead, Nirvana,

Nagy találkozások a régi magyar rockzenében:

Zöld, bíbor, fekete

https://www.youtube.com/watch?v=oHh978yizqQ

István, a király (rockopera)

https://www.youtube.com/watch?v=6OOubj4UAX4

2014. ápr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

tessék, ha 8 év után kiemelted, hülye kérdésre hülye válasz :D

[link]

2022. szept. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!