Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Ramones miért punkrock banda?

A Ramones miért punkrock banda?

Figyelt kérdés
Szerintem semmi köze nincs a punkhoz vagy a rockhoz. Ezt a rajongói ne úgy vegyék fel, hogy én itt most szídni akarom a bandát. Csak én ilyen BMTH, AA stb. hallgatok, és nem értem. Szóval akik őket hallgatják ettől a zenétől lesznek rockerek?

2014. márc. 21. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Ramones hogyne lenne punk banda :)

Eredetileg a Ramones, Sex Pistols, The Clash, Dead Kennedys és hasonló együttesek stílusát nevezték punknak, később ezt olyan rockbandákra is használni kezdték, akiknek nem sok köze van a punkhoz sem zeneileg, sem pedig világnézetileg. Gondolom ez okozza nálad a félreértést. És nem, nem attól lesz valaki rocker, hogy Ramonest hallgat. A rock nagyon sokszínű műfaj, sokféle alfajtával, nekem sem a Ramones és társaik zenéje a kedvencem, hanem inkább a régebbi classic és hard rock, meg a 80-as és 90-es évek alternatív bandái.

2014. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A Ramones az egyik legrégebbi punk-banda.
2014. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Engem az jobban érdekelne, hogy a Green Day-t miért sorolják ilyen helyekre. :D


A ramonesben minden benne van ami egy punk-rock bandához kell. Lágyabb hangzás mint egy punk zene, a dalszöveg mégis hozza a punk irányzatot. Mondjuk azokat megkérdőjelezni, akik kb. a stílust létrehozták elég vicces dolog.

2014. márc. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ideje kitágítani a zenei stílusokról szerzett ismereteidet.

A punknak nagyon sok alfaja van. Ide az extrém Expoiltedtől a skapunkon át a kaliforniai vonalon keresztül a thrash metállal kevert punkig elég sok minden bele tartozik.

Ez olyan kérdés, hogy miért népzene a Tavaszi Szél és az Elfogyott a mákos tészta? Mert ez a gyűjtő fogalom nagyon tág :) azért.

2014. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Ramones leginább punk 'n' roll-nak nevezhető, vagyis a punkrock keveredése egy kicsike poppal. Szerintem ez nagyon jó hatással van (volt) rá.
2014. márc. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

most tényleg nem kötekedni akarok, de valószínűleg te is egy olyan tini vagy, aki többnyire csak ezekre a mainstream metalcore bandákra van ráállva, amiknek semmi mondanivalójuk nincs és mindegyiknek szinte ugyanaz a hangzása..

Figyelj, attól még lehet valami rock, csak mert nem dübörög alatt a gitár üresben.

Hidd el, nagyon sokat köszönhetsz a Ramonesnek, mert a te mostani kedvenc bandáid tagjait is részben ők inspirálták, bármilyen hihetetlen.

2015. júl. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!