Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kb. hány zenét kell ismernem,...

Kb. hány zenét kell ismernem, hogy jó Dj-lehessek?

Figyelt kérdés

#DJ #ismer #hány zenét #lehessek
2014. márc. 19. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
1500
2014. márc. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az nem olyan vészes:D
2014. márc. 19. 23:38
 3/10 anonim ***** válasza:

nem lehet számokban meghatározni.

De sokat, nagyon sokat, széles körben

De nem csak ettől vagy dj

2014. márc. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon (ha nem vagy annyira neves, vagy nem olyan a közönséged) nem nagyon tudsz annyira up-to-date lenni, "nem nyomhatod" a legeslegfrissebb zenéket, mert a közönség itt azt szereti amit ismernek. Még emlékszem, amikor először nyomtuk az Animals-t meg a Tsunami-t a közönség nagy része pont lesz@rta. Utána felkapott lett és minden 3. ember azért jött, hogy mikor nyomjuk, fog-e menni. Szóval elég ha a legfrissebbekből csak az 1-2-3 hónapos számokat nyomod, meg visszanyúlsz egy-két klasszikushoz. 4 óra alatt olyan 150-180 zenét fogsz nyomni szerintem, erre az időre bőven elég az 500 is, hogy legyen mindenre alternatíva.
2014. márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utólsó:Tudom,hülyén fogalmaztam meg,én igazából producer szeretnék lenni,és ahhoz ugye ismernem kell egy bizonyos számú zenét,hogy legyen egy alap zeneismeretem,hogy én is tudjak alkotni,de ezek még csak egyenlőre tervek,mert még nincs pénzem felszerelésre és tanfolyamra,de addig is próbálom gyűjteni a számokat:)

2014. márc. 21. 12:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaaaaa, hogy producerkedés. Technikai tudás mindenek felett. Ismerd az alap dolgokat, mi az a sample, mixing-mastering, hogy is megy ez a folyamat. A legfontosabb, hogy ismerd a DAW-ot amit hasznalsz. Az, hogy most FL vagy Ableton tökmindegy, csak ismerd. Nezz youtube tutorialokat, kell hozzá angol tudás, de sokat segít. Rengeteget. Szedj sample packokat, minnél több van annál jobb. Inkább ezeket kell ismerned, nem a zenéket. Persze hallgass sok olyan zenét, mint amilyet szeretnél csinálni, de néha tisztisd ki az agyad valami más stílussal! Sokat segít, és hatalmas ötleteket tud adni.
2014. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az utolsónak nagyon köszönöm!:)
2014. márc. 24. 13:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként,sok producer tud valamilyen hangszeren játsszani,de ez feltétlen szükséges ahhoz,hogy igazán jó zenéket gyártsak?Vagy ez csak jól jön nekeik?
2014. márc. 24. 13:38
 9/10 A kérdező kommentje:
Még arra lennék kíváncsi hogy milyen hangkártya kell hozzá?Ha 20 000 alatt van akkor el is áshatom magam?
2014. márc. 24. 13:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlen tudnod hangszeren játszani, viszont nagy segítség.


Budget stúdiónál nem annyira fontos a hangkártya, viszont a hangfalnak jónak kell lenni.

Lehetőségek:

M-Audio BX5D2

KRK Rokit Rp5

Yamaha HS 5

Mackie MR6 MK3


Kb. 50-100 ezer közötti hangfalak ezek. Elsőnek M-Audio-t ajánlanám, utána meg már te is fogod tudni, mi kell a fülednek.

2014. márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!