Ezt Megtudom oldani multieffektel?
Csak nem biztos, hogy jól fog szólni.
Nézd meg a multi leírásában, hogy milyen kimenet. Neked aszimmetrikus vonali kimenet kellene.
"Csak nem biztos, hogy jól fog szólni.
Nézd meg a multi leírásában, hogy milyen kimenet. Neked aszimmetrikus vonali kimenet kellene."
Ma már szinte minden ilyen jellegű multieffekten van ilyen kimenet.
"A hifik nagyon nincsenek ahhoz szokva, hogy "természetes", tehát hatalmas tranziens löketekben igen gazdag anyagot kell prezentálniuk, és a hangszórók se a barátaid szerintem. Vagy kötelező egy limiter, vagy inkább semmi komolyabb hangerő. És ez nem wattok függvénye. A gyakorló erősítőnél persze limiterrel is könnyen lehet, hogy jobb lesz egy valamire: gyakorolni."
Ezekben a hifikben ma már hangfalszimulált erősítőmodellek vannak, ami pont arra van kitalálva (többek között), hogy hifi-vel, fülhallgatóval lehessen gyakorolni.
Így pedig semmilyen nincs nagyobb dinamika vagy tranziensek, mintha egy akármilyen rock zenei cd-t hallgatna.
" Amp modeling a zenegépben? Legfeljebb egy
típust tudsz mondani, ha tudsz egyáltalán
mondani egyet is."
Kb 10 éve nem adtak ki multit erõsítõmodellezés nélkül, legalább 100at tudnék mondani.
"És erősen a gyártó
jóindulatán vagy a kategórián (végső soron az
áron) múlik, hogy valami limiterfélét
belehánytak-e, de azt te se gondolod
komolyan, hogy masterelt lesz tőle a
gyakorlás..."
De, ezeknek pont az a lényege, hogy a nyers gitárhangot stúdiókészre varázsolják.
De hogy megint miért okoskodik bele olyan, aki még sosem látott ilyen cuccot azt nem tudom...
Te írtad: "Ezekben a hifikben ma már hangfalszimulált erősítőmodellek vannak"
Tudod mi az a hifi? Az van a nyitóban, hogy "olyan erősítő, ami cd-lejátszóhoz van", rémlik?
A kis multieffektnek se az lényege, hogy stúdiókész hang jöjjön belőle, nem véletlenül van 10-100-szoros arány árképzésben, és nem viccnek dolgoznak egytől-egyig specialisták alkotta népes teamek azokon a zenéken. Ezek gyakorolni meg demózni kegyetlen jók, de ne áltasd magad azzal, hogy nem húgy a cucc annyiért már a közepesnek mondhatókhoz képest is. Különösen áll ez az amp simekre és a fura, szanaszétkent hangzású torzító algoritmusokra.
Azt nem veheted készpénznek, hogy a korábban említett módon, a mostani gyakorló erősítő line kimenetét a hifire kötve a helyén marad a membrán, vagy hogy bírják a zenehallgatásra készített fokozatok a nyerset. Torzítva biztonságban vagy, de ott se vágyhatsz félhangerő fölé a legtöbb cucc esetében biztonságosan. Egy torzított gitár a legendásan túlkompresszált RHCP - Californication albumon is legfeljebb kb -8dBFS RMS-en van, alig megy fölé a csúcsa, mert nem tudna arányban maradni vele a többi. És nem húszezer forintért vásárolt algoritmus a véglimiterük se, elhiheted. Egy mezei gyakorlókombót még a Behringer is arra készít elő, hogy igenis lesznek komoly szubszonikus tranziensek pengetéskor, és igenis "határtalannak" kell tekinteni a bemenő dinamikatartományt, amikor védelemről van szó, és ezalatt azt értjük, hogy se megpirult erősítőfokozatok, se kirepült membránok nem lehetnek a garanciális javítások közt, főleg nem tervezési hiba miatt. Ez a tervezés a hifi cuccoknál elmarad. Hülyézz nyugodtan, meséld el, miért -1 az 1, vezess félre minél több érdeklődő erre járót, nem kerül semmibe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!