Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van valami más jelentése a...

Van valami más jelentése a "Green Day"-nek azon kívül, hogy "zöld nap"?

Figyelt kérdés
2007. okt. 13. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a marihuána zöld színéről adták magunknak a nevüket.
2007. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Kicsit pontosítok: egyszer Billie befüvezett gimnazista korában...
2009. júl. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

sokminden:

[...] Akárhogy is, úgy érezték, kinőtték a nevet, amellyel kezdtek ismertté válni. Most a ,,1000 Hours" felvétele és kiadása között, még a hír elterjedése előtt, az idő remeknek tűnt a váltáshoz.


Az új nevük a viszonylag ártalmatlanul hangzó Green Day lett. A név a gyermekek kedvencének, a Sesame Street egyik karakterének, Ernie-nek egy rögtönzött megjegyzéséből jött, ami megragadt a banda tagjainak fejében, és akik ezzel a saját kis kanapén betépős alkalmaikra akartak célozni. Nemsokára a ,,green day" lett a haverokkal közösen, hasztalanul, betépve töltött órákra utaló bennfentes poén lett, amikor csak beszélgettek, mindenről és semmiről, röhögtek a gyermek műsorokon, amíg teljesen el nem kábultak, és csak a már nagyon vágyott cukorért surrantak ki a helyi közértbe.


Green Day. Tökéletesen kifejezte az élet stílusukat, még ha egyre elfoglaltabb életük nem is tette lehetővé, hogy teljesen belesüllyedjenek a trógerságba és a semmittevésbe. Túl fiatalok és túl energikusak-túl punkok-voltak ahhoz, hogy teljesen füves hippikké váljanak. Billie Joe először is írt egy dalt ezzel a címmel, Al felírta fekete bőrdzsekije hátára, és nemsokára egyhangúlag döntöttek új nevükről. A ,,1000 Hours" borítóján vált hivatalossá, melyet még Sweet Childrenként vettek fel, de már Green Dayként adtak ki.


,,Azt hiszem, az egyik fő ok az volt, hogy már volt egy banda Sweet Baby névvel, és a srácok úgy gondolták, a két név túlságosan hasonló-emlékszik vissza Livermore az eggyüttes hirtelen névváltására.-Talán azt is gondolhatták, hogy a Sweet Children nem elég jó név, de nem vagyok biztos benne. Hogy én hogy éreztem magam?Épp azon voltam, hogy kiadjam első lemezüket, és forrongtam a dühtől: Mindenki Sweet Childrenként ismer titeket, mégis, hogy adjam el egy Green Day nevű banda lemezét?!" [...]

2010. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

23:49-es

BJ nem csak eccer füvezett be gimnazista korában, éjjel-nappal azt csinálta :P

am meg énis meghatározom: amikor a sok fűtől másnapos vagy, akk ojan bódultan járkálsz, meg minden, és azt a napot nevezték Green Daynek californiába, és innen gyütt a név

2010. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez a nevük mert Billie írt egy Green Day című számot ami arról szól hogy mikvoltak az első élményei a marihuánával és mivel szerették a füvet átnevezték a zenekart
2021. febr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!