Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fontos! Tudná nekem valaki...

Fontos! Tudná nekem valaki elemezni Edda- A hűtlen című számot?

Figyelt kérdés

2014. márc. 14. 16:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Természetesen az előttem szólóknak is lehet igazuk, de én kicsit máshogy értelmezem a dalt.


Én mindig egy lányt képzelek el, hűtlen volt, ezért már nem kell, és nem fogadják őt vissza. Sokan bántották azért, mert hűtlenkedett, és már nem tud visszajönni mert... (mindjárt írom a lényeget) A refrén:


Minden hajnal övé marad.

Látja szállni a madarakat.

Hosszú, hosszú ideje vár.

Nem számolja a napokat már.

De amíg él, el nem felejti,

hogy a múltat ki nem tépheti

szívéből.

De amíg él, el nem felejti,

hogy a múltat ki nem tépheti

szívéből.


Miután elköszönt, hajnalban öngyilkos lett (mert nem fogadta vissza a szerelme és bántották), ezért marad minden hajnal az övé, utoljára még látta a madarakat szállni. Már nem számolja a napokat, mert halott. Végül pedig: amíg él, nem tudja elfelejteni, hogy mit tett, ezért végett vetett az életének. Ui.: szokták mondani, hogy ragyog/csillog a szeme annak, aki sír vagy lázas, tehát sírt, mielőtt megölte magát, a szemei túlragyogták a csillagokat.

jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!