Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen pedálok kellenek a...

Milyen pedálok kellenek a pedalboardomba? (többi lent)

Figyelt kérdés

Metalcore/deathcore zenét szeretnék játszani, de néha pár érdekesebb effekttel, erre várok javaslatokat.

ami eddig megvan: digitech death metal, behringer nr300, boss ds1, behringer od400 (utóbbi 2 csak azért, ha más műfajban támadna kedvem jammelgetni..) szóval..az első kettő mellé mi kéne még egy ilyen pedalboardba?

a válaszokat előre is köszönöm :)



2014. márc. 8. 15:42
 1/5 A kérdező kommentje:
de első sorban arra várok választ, hogy milyen pedálok feltétlenül szükségesek..
2014. márc. 8. 17:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem core-os zenéket játszom, hanem rockot, de nálam a reverb az, ami szinte mindig be van kapcsolva, egy minimális visszhang (szigorúan ízléssel beállítva, mert könnyen a másik végletbe megy át) szerintem nagyon sokat tud dobni a hangzáson, sokkal élőbb, térbelinek ható hangot kapsz. A másik fontos pedálom az overdrive/booster a szólókhoz, és a wah-wah, bár metalcoreban az sem gyakran használatos. Ezen kívül még van hangoló pedálom, ami fellépéseken elég hasznos, meg noise gate is, amit a single coil hangszedők alapzajának kiküszöbölésére használok, ha humbuckeres gitáron játszom, általában nem kapcsolom be.
2014. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, a phasert kihagytam, szerintem az is jópofa effekt, bár szintén nem a coreosok kedvence :)
2014. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi :) esetleg egy compressor, vagy egy equalizer? én ezeken gondolkodtam..
2014. márc. 8. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaja, mehet bele ez a kettős is. Nagyjából én is ezeket használom rockhoz, csupán azzal a különbséggel hogy ezt az egészet ráküldöm egy csöves előfokra amitől jobb lesz az egész.
2021. dec. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!