Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnä valaki linkelni egy...

Tudnä valaki linkelni egy dobos magyar szótárt, amiben bennevannak a dobszett elemeinek az elnevezései, vagy az angol elnevezések magyar fordítása?

Figyelt kérdés

2014. febr. 4. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt komolyan kérdezed?? Szerintem ezt minden ember tudja... 😅
2014. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oh, valóban?


Akkor kérlek, mivel Te biztosan tudod - ha már egyszer szerinted más is -, fordítsd le ezeket a zenei szakszavakat (kottából a dobsávok), amiket én nem értettem, a magyar megfelelőjükre.

Ugyanis ezzel már segíteni tudnál nekem a kottát megfelelő formában megírni, hogy aztán a kompetens személyeknek elküldjem:


Splash Cymbal

Closed Hi Hat

Open Hi Hat

Maracas

Mute Hi Conga

Low Conga

Electric Share

Cabassa

Low Floor Tom

Low Agogo

Cowbell


Kezdetnek már ez is segítség lenne.


És utána még ilyen kottából - mármint aminél angol dobmegnevezések vannak, és nem tudom magamtól angolra fordítani, mert nem tudom melyik-melyik - lenne úgy kb. 20-25.

Úgyhogy azzal segítenél a leginkább, hogyha megmondanád, hogy az a sok mindenki valaha ezt honnét tanulta meg.


Mert ugye bár senkinek sem a semmiből terem a tudás a fejébe, nemde?

2014. ápr. 16. 22:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Splash Cymbal: effekt tányér, kisalakú, gyors lecsengésű

Closed Hi Hat: csukott lábcin

Open Hi Hat: nyitott lábcin

Low Floor Tom: állótam

Cowbell: kolomp



a többi már a más kultúrák hangszere nem a dobfelszereléshez, de a low conga: mély conga, a nagyobb testű, a másik féle conga a kistetsű. a többi afrikai hangszer keresd ki szerintem googlen

2014. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Kiindulásnak nem rossz, csak az a gond, hogy a kottázó programomban vagy egy 120 elemű dob- és ütősszett van, amit akkor tudok én jól használni, ha hangzás alapján használom azt, ami éppen oda jónak tűnik. Viszont a magyar nevét meg sajnos nem tudom.


Ezért reméltem, hogy esetleg már gondolhattak volna erre, és legalább egy netes lista lenne erről, hogy mi micsoda magyarul... de ilyet azóta sem találtam :(

2014. máj. 4. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!