Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Félhangokat lehet tercelni?

Sándorjános kérdése:

Félhangokat lehet tercelni?

Figyelt kérdés

Lehet-e tercelni őket, vagy milyen esetben kerül négyeshangzatba, vagy akkordba félhang? Ha kerül egyáltalán. Így elég egyoldalú, hogy csak egész hangokat pengetek mindenhol a nyakon. Ha veszünk egy Blues skálát, akkor csak annak a hangjaiból építhetem a terceket, négyeshangzatokat pl. - E (G) A (B, H,) C (D) E (G) H

vagy csak a skála készlet hangjaira, pl. - D (E) F (G) A (H) C

A bezájójelezett hangokat nem játszom. Ilyen esetben, ha nem olyan skálát használok, amiben minden egész hang benne van, akkor mi van?



2014. febr. 2. 20:00
 1/5 Rsta ***** válasza:

Ezt most hogy?!

Egész hangokon a törzs hangokat érted? C-dúrban vagy a-mollban csak a törzs hangok szerepelnek. Ha alterálod az akkordot, akkor kerülhet bele módosított hang. Ha erre gondoltál egyáltalán.

2014. febr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 féle terc létezik:kisterc,nagyterc

C esetében:

nagyterc: C - E

kisterc: C - Eb


Az a baj, hogy nem nagyon értem a kérdést.

2014. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akármennyire akarom, nem értem a kérdést :(
2014. jún. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor inkább úgy kérdem, hogyfélhangokról lehet-e tercet indítani? Ez a kérdés már kő régi, már én se tudom kibogozni, hogy akkor mire értettem, de szerintem ez.
2014. jún. 12. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát, hogy ami a zongorán fekete billentyű, arra lehet-e tercelni. Mi akadálya lehetne, wazze!
2014. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!