Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy két inputos erősítő elbír...

Egy két inputos erősítő elbír két multieffektet?

Figyelt kérdés
Csak érdekel a dolog, hogy nem károsítja-e az erősítőt? Konkrét márkákat nem írok, mert nincs! Csak érdekel! :)

2014. jan. 15. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Aminek egy bemenete van, az is 'elbírja', csak nem tudom mennyi értelme van egymás után két multieffektet kötni, akkor már vagy analóg kispedálokat, vagy egy tényleg jó multit használnék (én konkrétan az első verzió híve vagyok). De alapból nem is tudom, honnan szedted ezt a két bemenetes dolgot, ha annyira két multit akarsz használni, kösd őket simán egymás után.
2014. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, nagyon félreértetted a dolgot. Szerintem egyértelmű volt a kérdés, 2 inputba akar két bemenő multit kötni. Logikusan gondolom 2 gitárral..


Kérdező: Igen, elbír. Az más kérdés hogy mennyire fog jól szólni. Remélem tudod hogy amit 2 inputos erősítőnek gondolsz, az nem arra van hogy EGYSZERRE tudj rákötni 2 gitárt. Legtöbbször azért van két input, mert van High meg Low bemenet. (A gitárodat a jelszintjének megfelelő inputba tudod dugni)

2014. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kilencvenes évek közepén hangoskodhattunk egy Peavey erősítőn. Annak is két bemenete volt, arra már nem emlékszem, hogy alacsony vagy magas érzékenységgel. Azon az erősítőn egyszerre mindig csak egy gitár szólt. Ha az egyik elhalkult, akkor éledt fel a másik csatorna és fordítva.

Ha fontos a kompaktság, azaz két gitárosnak egy erősítő, és egyébként is multiztok, lehet érdemes egy billentyűerősítőt megpróbálni. Azokon több független(!) bemenet van, széles a frekvencia átvitele, a legtöbb multin pedig van erősítő és hangfal szimuláció is.

2014. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, az első válaszoló félreértette! :)

Marshall fej-ládám van, nem tervezek multikat kötni sehova, csak eszembe jutott, hogy az erősítőben nem okozna-e kárt ha két multi lenne két inputba kötve.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. jan. 18. 17:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!