Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Báthory Zoli a FFDP magyar...

Báthory Zoli a FFDP magyar énekese miért nem hajlandó magyarul nyilatkozni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Gitárosa. A kostani Hammerben is rákérdeztek. Cikinek tartja, hogy csak pár évtizetede él kint, de sokat változott a kiejtése és gyakorlás híján szavakat is elfeljetett.
2014. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jah, hát ez tényleg ciki.
2014. jan. 4. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek inkább valami társadalmi vonatkozása lehet. Számomra elég nehezen hihető, hogy valaki tizenhét évesen az USA-ba kerülve, elfelejtse az anyanyelvét. (Már ha az 1995 a helyes év.) Na meg, amit a Hammernek angolul nyilatkozik, azt úgyis lefordítják magyarra. Ha magyarul nyilatkozna, nyelvtani hibákkal, azt pedig nyilván lemagyarosítanák. Arra azért kíváncsi vagyok, legalább a magyar rajongókkal hajlandó-e magyarul társalogni.
2014. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt:


Tehát számomra az anyanyelv elfelejtés csak abban esetben hihető, ha valaki kisgyerekként keveredik ki.

2014. jan. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A társadalmi vonatkozást hogy érted?

Valamiféle ideológiából nem akar magyarul beszélni?

2014. jan. 24. 13:25
 6/8 anonim ***** válasza:

A mostani Hammerben megkérdi tőle a riporter, hogy miért nem tartja a kapcsolatot az otthoni (én se Mo.-n élek, nem akarok itthoni-t írni) családtagjaival. Kitérő választ ad, nem akar beszélni róla.

Én már hatodik éve, hogy nem otthon élek, de mindig magyarnak fogom vallani magamat, legyen bármilyen állampolgárságom. Ha felejtenék is belőle, akkor is beszélem szükség esetén azt, ami még a tarsolyban van.

De most akkor mikor is ment ki ő? A wiki-s adatlapon 1995-öt írnak, de egy 2013-as interjúban meg azt mondja, hogy 21 éve van kint. Mi az igazság? Mert annak ismerete nélkül mégsem mondhatok teljes, 100%-os kritikát.

2014. jan. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom eleve az életkorában is ellentmondások vannak, hisz szintén a wiki szerint 78-ban született, ami nem valószínű, tehát annak nem igazán hiszek.

De ismerek nem egy embert, aki sokkal régebb óta kivándorolt mégis szívesen beszél magyarul, persze nem tökéletesen.

Ettől függetlenül az interjúit olvasva nem tagadja meg, hogy magyar, de nem is büszke rá.

2014. jan. 25. 09:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Dorn Attila (powerwolf) sem beszél megyarul, pedig mondta a budapesti koncertjén, hogy ez a második otthona.
júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!