Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az akusztikus gitárnak ugye...

Az akusztikus gitárnak ugye csak fém húrjai lehetnek?

Figyelt kérdés
Nem a klasszikus, hanem az akusztikus gitárra gondolok
2013. dec. 25. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2013. dec. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nylonból vannak olcsóbbaknak
2013. dec. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kojee ***** válasza:
A klasszikus gitár szerinted nem akusztikus?
2013. dec. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen is meg nem is. Azért nem, mert mint előttem is leírták már pl. az klasszikus gitár is az akusztika elvén működik, így nem különböztethetők meg így az akusztikus gitárok. Azonban én még a 90-es évek elején-közepén amikor elkezdtem a gitározást, akkor a hangszerboltokban is meg egymás között is mindig úgy volt, hogyha klasszikus gitárt mondtunk akkor nylon húrosról beszéltünk, ha akusztikust akkor pedig fémhúrosról. Szóval valóban helytelen csak a fémhúrost érteni alatta, ez azonban mégis így volt. Ha bementem egy hangszerboltba és azt mondtam, hogy felnőtt akusztikusra keresek 11-es húrt, akkor nem kérdezték, hogy nylon vagy fém. Ez van, változnak az idők.
2013. dec. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. hülyeséget ir

az akusztikus egy gyüjtőnév olyan mintha azt mondanám hogy jármű

azon belül van nylon húros meg fém húros (ha a húr anyaga szerint csoportositjuk)


igaz hogy a legolcsóbbakon nylon van de ugyan ugy van több millios nylonos meg 20ezer ft-s fém húros is


sok ember azt hiszi hogy az akusztikus a fém húros de az akusztikus azt jelenti hogy van teste ami felerősiti a húrok hangját tehát nem kell bele hangszedő bár vqan elektro akusztikus gitár is ami használható akusztikusnak is de szinpadon kierősitedheted


tehát száz szónak is egy a vége az akusztikus egy fogalom és azon belül van nylon is meg fém is és nagyon fontos hogy nylonosra nem szabad fémet rakni mert eltörhet a nyaka vagy feltépheti a fedlapot

2013. dec. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!