Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt ajánlotok kezdőnek?

Milyen gitárt ajánlotok kezdőnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni gitározni alap dalokat (nem rock dalokat.) Imádom a zenét, magamtól tanultam meg két kézzel zongorázni felnőtt fejjel. (Gyerekként egy kézzel mindent lejátszottam zongorán.)

Akusztikus=klasszikus gitárra gondoltam, csak a fém húroktól félek.Eléggé érzékeny a bőröm, ezért nylon húrosra gondoltam.


Még az a problémám, hogy rövidek az ujjaim, a zongorán sem tudom mindig átfogni az akkordokat, mert nagy a távolság. A gitárral lehet ilyen problémám?

Lidl-ben most van 15 ezerért koncertgitár+hangoló + oktató CD. Gagyi lenne?

Illetve mekkora méretű való egy felnőtt nőnek?

Továbbá milyen márkájút javasolnátok? Illetve milyen hangolót?

Mire kell odafigyelnem gitárvásárláskor?

Nem szeretnék 20 e-nél többet szánni rá.


2013. dec. 2. 18:38
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]


Mi a véleményetek erről a példányról ???

2013. dec. 2. 18:40
 2/3 A kérdező kommentje:
Milyen fából készültet ajánlott venni? Hársfa milyen ??
2013. dec. 2. 18:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Felnőtteknek mindenképpen 4/4-es (teljes) méretű kell, még ha egy alacsonyabb/vékonyabb hölgyről van szó, akkor is. A Lidl hangszerek nagyon gagyik, semmiképpen sem ajánlom. Érdemes hangszerboltban venni, ahol nem szoktak játékszer szintű gitárokat találni, és jó esetben hozzáértő eladó van, aki segíteni tud. 20-25 ezer körül már valószínűleg találsz normálisat, én elektromosban utazom, konkrét modelleket nem tudok mondani sajnos. Az akkordokat be fogod érni az ujjaiddal, nem kellenek hozzá hosszabb ujjak, a kulcs a gyakorlás. Az ujjvégeid a nylonhúrostól is meg fognak keményedni, és eleinte azzal is kellemetlen lesz, a fémhúros jobban szétszedni az ujjvégeid az elején, de gyorsabban is alakulnának ki a bőrkeményedések. Hangoló mind1, milyen márkájú, érdemes olyat venni, ami kromatikus hangoló, tehát bármilyen hangolást tudsz vele csinálni.
2013. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!