Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, használja még...

Gitárosok, használja még valaki rajtam kívūl a két pengetös technikát?

Figyelt kérdés
Kifejlesztettem egy úgynevezett "kètpengetös " ritmustechnikát. Tehát kèt pengetöt használok egyszerre, egyet hagyományosan a hūvelyk ès mutató újj között, egyet pedig agyūrūs ès a kisújj közé szorítva. Hallottatok, hogy esetleg valaki már használja így, vagy èn vagyok az elsö?

2013. nov. 18. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Senki más nem csinál ilyen marhaságot.
2013. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy furcsa, de semmikèppen nem marhaság. Tèny, hogy nem könnyû , de nagyon izgalmas ès egyedi ritmuskèpleteket lehet összehozni vele. Mondjuk simán játszok tercszólamokat egyszerre, vagy olyan hangzatokat szólaltatok meg, amik egy pengetövel lehetetlensèg.
2013. nov. 18. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem furcsa, csak marhaság.


Kíváncsi lennék milyen extra ritmusképleteket tudsz összehozni (jöhet lekottázva is) két pengetővel és eggyel nem, tekintve, hogy a kettőt csak teljesen együtt tudod mozgatni valamint a hülye tartás erőteljesen lekorlátozza a pengető kéz mozgását.


Terceket játszol egyszerre... Ehhez sem kell két pengető, ugyanis terceket két egymás alatti húron szólaltatsz meg, azt pedig tökéletesen lehet egy pengetővel, vagy 1 pengetővel és egy ujjal.


"olyan hangzatokat szólaltatok meg, amik egy pengetövel lehetetlensèg."

Aztán mi köze van a hangatokhoz a pengetők számának?

Akkordokat bal kézzel fogsz, amihez ugyanúgy 5 ujjad és 6 húrod van, függetlenül attól, hogy 1, 2, vagy 32 pengetővel pengetsz-e.

2013. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 benjamin110 ***** válasza:

Más rajtad kívül ezt úgy oldja meg, hogy amúgy pengetővel pengetünk a hagyományos módon és középső ujjal az alatta lévő húrokat pengetjük, én is használom ezt a technikát, de szerintem hülyeség pengetővel csinálni, főleg azért, mert 2 ujj közé fogsz 1 pengetőt, én meg azt a 2 ujjat külön használom is.

120bpm felett 16odot pengetni jól jön főleg, ha nem egy húron kell játszani.

2013. nov. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pedig a kínai Wang Jang, aki elismert Jazzgitáros, ö is kèt pengetöt használ, kinyomoztam.
2013. nov. 19. 08:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Ö tènyleg az egyik legjobb, nagyon szeretem! :)
2013. nov. 26. 14:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Hatalmas Jazz gitáros lehet, ha még a Google sem hallott róla. :)
2013. nov. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!