Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy gitárt oktató magántanár...

Egy gitárt oktató magántanár mennyiért ad egy órát hetente?

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Tanár gitárhoz? Minek? Én internetről tanultam gitározni a nulláról.
2013. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem tudom sajnos, mert nekem nem volt lehetőségem rá (munka, pénz, stb.). Viszont nem értek egyet az előttem hozzászólóval, ha tudsz menj csak tanárhoz. Jóval könnyebb mint a netről egyedül kiszemezgetni mindent, hamarabb feladja az ember. Technikában is inkább ő tud segíteni, felügyeli, hogy rendesen tanuld meg a hangokat (én pl az f-et barré nélkül tanultam meg, mondván, h az könnyebb, de csak kiszúrtam magammal, mert más hanghoz is kell és nehéz volt átszokni.)

Mindenesetre tartsd szem előtt a céljaidat, és ne felejts el örömzenélni.

De ha nem csak 16+/- pár akkordos gitáros akarsz lenni (tisztelet a kivételnek) kell tanár, különben csak nyüglődsz.


Tudom, most jönnk majd a kommentek, h ez hülyeség, nekem is ment egyedül, de ez a ritkább.


Én ha megtehetném keresnék magamnak tanárt!

2013. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló nem járt tanárhoz, de nem is tud gitározni, az biztos! A válasza után pedig az sem kizárt, hogy egy eredeti hülye... Azt megértem, ha valakinek nincs lehetősége tanárhoz járni, de aki élből így áll hozzá, meg is érdemli, hogy ne jusson egy rendes tanár keze közé! Ne hallgass ilyen emberekre, zenét csak zenésztől lehet tanulni, az internet nem fog kontrollálni, nem fog kijavítani a hibáidat és nem fog fokozatosan lépésről lépésre felépített tananyagot nyújtani a saját fejlődésedhez mérten, olyan dolgokat taníthat meg óráról órára, amit magadtól nagyon nehezen, vagy éppen soha sem jönnél rá. Folyamatosan kérdéseid lesznek, amit nem lesz kitől megkérdezni, nem lesz aki megmutassa. Szerinted hegedülni miért nem tanítanak sz interneten? A gitár sem egy könnyebb hangszer, pedig gondolom hegedülni eszedbe sem jutna internetről tanulni! Az internet rengeteg, az első hozzászólóhoz hasonló, magát gitárosnak nevező hülye gyereket termel, akik még el is hiszik, hogy tudnak. Hát kíváncsi lennék! Hidd el, kell a tanár, ha van lehetőséged, nem fogod megbánni!
2013. nov. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előző. Csak annyival egészíteném ki, hogy ha nem is éveken át, legalább 1 évig érdemes tanárhoz járni. Ilyenkor nagyon jól megtanulod az alapokat (jobb esetben) és onnan már egyedül is tudsz fejlődni olyan irányba, amilyenbe szeretnél. És amit még sok "okos" szokott mondogatni, hogy a gitárhoz nem kell zeneelmélet.-baromság Ezért is kell a tanár, mert a neten lehet, hogy megtanulsz eljátszani egy pentaton skálát, de magadtól az életbe nem fogsz rájönni, hogy mi a lényege, milyen hangokból áll, mikor tudod használni stb.
2013. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, de a kérdésemre nem kaptam választ. Elkezdtem dolgozni, és arra gondoltam, nem csak pötyörészni kellene a gitáron, hanem komolyan nekifeküdni, mert borzasztóan szeretem,s most már lenne is rá pénzt. De túl sokat nem akarok kiadni érte. Ezért érdekelne a magántanár, hetente egyszer. Mondjuk havi 10 000 forintot nem akarok érte kiadni...

Van egy könyvünk: Muszty-Dobay féle Gitáriskola. Ebből szoktam tanulgatni, de tanulás közben mindig felmerülnek kérdések, amit senkinek sem tudok feltenni. Nem vettük a gitárt, nővéremé volt, aki utálta, ezért több, mint 10 évig a tokjában pihent. Jó öreg. El is kell vinni megcsináltatni, mert zizeg, vagy rezeg, vagy nem tudom, hogy kell mondani. Szeretnék érteni a gitározáshoz, önmagam szórakoztatásából.

2013. nov. 15. 15:04
 7/8 anonim ***** válasza:
2-6ezer forint között van egy óra.
2013. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fenti jól mondja, 2-6ezer között van. Én szoktam olykor tanítani gitárt, ismerőst 1500ért vállaltam, nem ismerőst most 2500-3000 körül vállalnék per másfél óra.

Matekhoz elég jól értek, azt már 4000/másfél óra körül szoktam vállalni.


Egyébként elég nagy szórás van árakban, de szerintem a havi tízes heti egy alkalomért biztosan kell.

2013. nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!