Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha egy jó zenét hallunk miért...

Ha egy jó zenét hallunk miért ráz ki a hideg?

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert jó.
2013. nov. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kössz xD de komolyan gondoltam a kérdést.Mi zajlik a testben, hogyha egy jó szám hallatán libabőrösök leszünk?
2013. nov. 11. 02:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Hmmm.


Engem az énekes hangja miatt például. Amikor Bob Marley a War/No more trouble-t éneklia a Babylon by Bus albumban, hát az engem kikészít. Tiszta libabőrös leszek tőle ;) Erről a számról egyébként Bunny Livingston is azt mondta, hogy itt találták el a legjobban a harmóniákat.


Szerintem azért ráz ki a hideg, mert valami olyat élsz át, amit máshogy nem tudsz. Erre elég bizonyíték, hogy zenélni is csak az ember tud. Namármost azért tudunk, hogy élvezzük :D

Bár sok a kontár, nevezetesen ezek a mai ún. "sztáááárok", de nem ilyen tuctuc tömegzenét kell hallgatni, amire kornyikál vki vmit és ennyi.


Számomra nagyon ritka az a zene, amire ténylegesen kiráz a hideg. A lelki állapotodat is el kell találnia annak a zenének az adott pillanatban.

2013. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most olvastam a 2:32-es kiegészítésedet: a biológiai folyamatokban nem vagyok otthon, kérdezd meg erről a tanárodat. De én nem is hiszek(!) abban, hogy a zenének bármiféle hatása lenne a földi testre, az inkább a lélekre hat.
2013. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már nem járok suliba kedves utolsó :)
2013. nov. 11. 22:22
 6/10 Váradi Attiláné válasza:
100%
Szia én azt gondolom hogy a zene egy terápia hasonlóan mint a színek ahogy hatnak ránk. Vannak zenék melyeknek olyan a dallama vagy a szövege amely megnyugtat vagy éppen meg ríkat vagy jó kedvre derít.Belőled egy olyan érzelmi állapotot hoz ki amitől kiráz a hideg. lehet ezt szerintem úgy is értelmezni ha tetszik a zene amit hallgatsz hogy megindul a vérkeringésed.Ha pedig azért ráz ki valakit a hideg egy zene hallgatásakor mert nem tetszik neki akkor az nem hallgatja ..Gondolom én.
2013. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. nov. 12. 17:35
 8/10 Senki Márk válasza:
100%

Sajnos a biológiáját nem ismerem pontosan a jelenségnek, de megpróbálok tippelgetni, aztán remélem, nem írok túl nagy sületlenséget.

Két eset vált ki libabórt az embernél a zenék és zajok terén: a nagyon kellemes, és a nagyon kellemetlen.

A kellemetlent az egyszerűbb talán... A teljes disszonancia egy idegi stresszhelyzetet generál, ami az izmokra is kihat, így enyhe remegés, vagy kisebb izmok görcsbe rándulása előfordulhat ilyen esetben.

Tudni kell, hogy a libabőrt közvetlenül sok-sok, minden szőrszálhoz kapcsolódó izmocska generálja, ami eredetileg a célt szolgálja, hogy hidegben a szőrtakaró megemelésével egy masszív légréteg alakuljon ki, így hőt tartson a szervezet.

A nagyon kellemes -- úgy vélem -- ezzel a funkcióval áll kapcsolatban.

Amikor egy nagyon kellemes hangzatot hallok, ellazulok, így ilyenkor a legtöbb izmom ellazul, vagy egy ellazultabb állapotba kerül. Ilyenkor ugyebár a vérkeringés is megindul, így a hővesztés hirtelen megugrik.

Tippem szerint ezt a hirtelen ugrásszerű (ámbár minimális mértékű) hővesztést kompenzálja a szervezet a szőrtüszők emelésével, valamint egy remegést indító idegi impulzussal. (Ez a remegés hőtermelés célzatú minden melegvérűnél.)

Úgy gondolom, hogy ez a erőteljes idegi parancs (elektromos jel) fut végig a hátunkon, amikor még mindemellett a hátunkon átfutó hideget is érezzük, mivel a legtöbb ilyen végtag felé irányuló impulzus a gerincen közvetítődik.

Egyébként passz, sosem gondolkoztam ezen, de valóban jó kérdés, már engem is érdekel a pontos válasz.

2013. nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as, gyönyörű, hibátlan okfejtés. Annyit talán kiegészítésként, hogy három eset vált ki libabőrt az embernél a zenék és zajok terén: a nagyon kellemes, a nagyon kellemetlen, és a fenyegető. Ugyanis a szőrtüszők felemelkedése a harc előtti fenyegető magatartás (nagyobbnak mutatjuk magunkat) hozadéka is lehet.
2013. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2013. nov. 29. 23:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!