Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárerősítő fej tervrajz?

Pliku kérdése:

Gitárerősítő fej tervrajz?

Figyelt kérdés
Tudnátok linkelni olyan zervrajzot,ami alapján meglehet építeni?Sokat kerestem,de nem találtam!Köszi!

2013. nov. 7. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit?
2013. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy 100w-os fej tervrajzát mindegy milyet,bár a Marshall lenne a legjobb!
2013. nov. 7. 12:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

LoL, és gondolod ez úgy megy, hogy összerakosgatod, mint a legot? :D

Sûrgõsen felejtsd el, mielõtt kinyírod magad a 3-400 Voltokkal.

Ha érdekel a téma olvass utána az alapoknak, fizikának, utána próbálkozz kis pedálok barkácsolásával.

2-3 év múlva próbálkozhatsz egyszerûbb erõsítõkkel.

2013. nov. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem én akartam építeni,ennyira nem vagyok hülye:'DA nagyapámnak ez a munkája,mindenféle Elektronikai dolgokat épít,vele fogom megcsináltatni!
2013. nov. 7. 13:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak épp azt nem írtad merre-hány méter.

Csöves vagy tranyós pl.

Egyébként azt hiszem hobbielektronika.hu oldalon találsz egy csomót. Szépen regisztrálsz aztán ott vannak a rajzok, asszem még hangpéldák is vannak feltöltve mellé.

De készülj fel baromi sok türelem kell egy jó erősítőt összerakni és azt már most megmondom biztosra, messze nem lesz olyan hangja mint egy gyári marshall-nak. :)

Gagyi cuccokból meg ne rakjad össze, mert az olyan is lesz, szóval nyúlj mélyen a zsebbe.

Spanom összerakatott egy csövi marshall kópiát de eskü, hogy egy tranyós Crate kombó különb hangon szólalt meg.

Az ő (flying v gibson) gityó hangja elveszett az enyém mellett XD

szóval csak okosan.

2013. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem beszélj a mákossal...jógyerek
2013. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A neten találsz mindenféle erősítő kapcsolási rajzot (Marshall, Mesa Boogie, Soldano, Orange stb.), de tényleg nem gyerekjáték és ahogy már mondták is előttem minőségi alkatrészekből rakd össze/csináltasd meg. Mert amúgy mindegy ha egy noname kombót veszel.
2013. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ezt építettem meg:

[link]


Csak a BIAS-t kicsit átvariáltam, hogy csövenként állítható legyen a munkapont. A fázisfordító csőtől pedig rosszul van írva a rajzon, ott 2x100nf/400v kondi van.

Korábban NEM volt semmi elektronikai előképesítésem, csak nagyon érdekelt hobbi szinten. Emlékszem sokat kellett utánajárnom mindennek, a trafókat saját kezűleg tekertem, mert az enyém jobb volt -és nem égett le azonnal terheletlenül-, mint amit a szakival csináltattam drága pénzért. Szóval az egészet én építettem cakk-pakk meg és kitanultam közben 3 szakmát. Minden hónapban vettem valamit hozzá a kis fizumból, így másfél év alatt lett kész és ennyiből egy ugyanilyet tudtam volna venni használtan. De nem bántam meg, sőt!

Gyönyörű hangja van, sokkal jobb mint bármelyik gitárerősítőm volt azelőtt.

Nem muszáj a legjobb,legdrágább cuccokat beletenni(kondi, ellenállás stb) ez badarság, hiszen a maiak sokkal jobbak, pontosabbak mint anno, viszont a kimenő anyagát nagyon meg kell válogatni, mert ahány vas annyiféleképpen szólal meg. Próbálgattam többféle vasra tekerni, volt amelyik nagyon gyalázatosan szólt tényleg, mire megtaláltam az igazit.

Ha kell küldök módosított rajzot (amilyen az enyém) és forrléc, kimenő tervet is stb.

ÜDV, sok sikert!

2014. márc. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!