Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a digitális...

Mi a különbség a digitális zongora, a színpadi zongora és a szintetizátor között?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést a tudatlanságomért! Zongorázni szeretnék megtanulni, viszont a házunkban nem fér el egy teljes zongora ezért azon gondolkoztam, hogy veszek egy szintetizátort, mert úgy tudtam/tudom, hogy azon is lehet ugyanolyan hangokat "képezni", és a billentyűje is ugyanolyan. Elmentem egy hangszerboltba és hoztam egy prospektust itt viszont találtam ilyeneket is, hogy: "digitális zongora", "színpadi zongora" amikről még nem hallottam, emellett "szintetizátor"-t is. Nekem mint nem hozzá értőnek, ránézésre szinte ugyanolyan. De most melyiket ajánlanátok nekem? Melyik jobb mivel és miért? És mi pontosan a különbség? És milyet ajánlanátok? Maximum 70 000-80 000 forintot tudnék rá kiadni. Úgy gondoltam jelenleg elég lenne egy kezdő is és később, ha jobban megy lecserélném profibbra. :)
2013. nov. 4. 20:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja igen és még az lenne fontos nekem, hogy a hangszer tartalmazzon hangszórót, tehát magától is tudjon hangokat kiadni ne kelljen hozzá hangfal.. Tehát ne csak billentyű legyen.. (Bocsi megint, ha hülyén mondtam valamit :D)
2013. nov. 4. 21:01
 2/2 anonim ***** válasza:

digitális zongora - úgy néz ki mint egy rendes, "fadobozos"


színpadi zongora - úgy néz ki mint egy szintetizátor, szállítható, színpadon állványra helyezhető,


szintetizátor - nem elsősorban zongorázásra való,hanem más hangszerek vagy egyedi hangszínek megszólaltatására



[link]


Ezt tudom ajánlani, ennyit minimum rá kell költeni. Elég jó hangszer, és van benne hangszóró is.

2013. nov. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!