Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár vs. Módosított hangok,...

Gitár vs. Módosított hangok, mit merre?

Figyelt kérdés
van egy szép zongoradarabom amit épp átírok gitárra, és megakadtam. 3b az előjegyzés (h-ból b, e-ből esz, a-ból asz, legalábbis én így tudom) de pl. ha én a g-húron lévő a-mat fél hanggal lejjebb viszem(nyakon feljebb), az nekem gisz, lehet én vagyok a béna, de ezeket a módosított hangokat soha nem tudom belőni, csak arra lennék kíváncsi, hogy hányadik érintőre kell vonszolnom az ujjaim, ha ezeket a hangokat akarom kifacsarni a gitárból. köszönöm c:
2013. okt. 29. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudom, bár gitározok, de elméletet nem tanultam még soha (youtuberól tanultam meg gitározni). Annyit tudok segíteni, hogy bízz a hallásodban, és keresd meg a gitáron azt a hangot, amit a fejedben hallasz (vagy a zongorán :D ).

Sok sikert! :)

2013. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól látod, az a gisz lesz az asz hangod is. :) Gitáron (és úgy alapjában véve a mai zenelméletben) enharmonikus hangok, ami azt jelenti, hogy más a nevük, de ugyanaz a hangmagasság. Egy zongorán is ha a valamelyik A billentyűt nézel, és balra egyel a mellette lévő feketét leütöd, az lehet Asz hang is, de ugye lehet Gisz is, mert ugyanaz a billentyű van a G mellett jobbra egyel, tehát a G hang félhanggal felemeltje és az A hang fél hanggal leszállítottja ugyanaz a hangmagasság, ugyanaz a billentyű, és ugyanott van a helye gitáron is. :) Ha van kérdésed, nyugodtan írj
2013. okt. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Waff ***** válasza:
Előző jól írta,gisz egyenlő asz-al :) a két hang ugyanaz csak más a neve és az egész attól függ hogy honnan számolod (hangközök) üdv :) tehát G húron fogd le az első érintőnél és az lesz a gisz/asz.
2016. jan. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!