Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorán hogy szokjam meg a...

Zongorán hogy szokjam meg a bal-jobb kezes játékot?

Figyelt kérdés
külön külön megy de egybe belezavarodom mit tegyek

2013. okt. 28. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
gyakorold olyan lassan, hogy minden hang előtt tudj gondolkodni, hogy mi jön. ne azt várd hogy majd a két kezed dolgozik, és szépen egymásra találnak, menj tényleg olyan lassan, hogy tudj figyelni mindkettőre. eleinte olyan lassan tudod csak, hogy még felismerhetetlen a darab, aztán egyre gyorsabb és gyorsabb lesz, és el fogod érni azt a szintet, ahol már tényleg nem arra kell figyelned hogy melyik kéz hova lép, hanem a zenére
2013. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
kezdő vagy???egyet értek az előttem íróval! Ne azt várd hogy rögtön ilyen bazi gyorsan majd 2 kézzel fogysz tudni játszani!!Csak gyakorlás kérdése! Hajrá!! :)))
2013. nov. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Prym ***** válasza:

én most már úgy kezdek neki egy darabnak hogy jó sokszor (4-5) meghallgatom (nem feltetlenül egymás után) ,kinyomtatom a kottát és nekiülök.

a dallam már benne van a fejemben és nagyjából tudom hogy mit kell hallanom. régen én is külön kézzel kezdtem el valamit,de most már mindent 2 kézzel csinálok elsőre és tök hamar megvan :) 2 es jol mondja AZ EGÉSZ GYAKORLÁS KÉRDÉSE(sok gyakorlásé) + azért kell hozzá valamennyi hallás, hang már nem annyira :)

2013. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat és az lenne még a kérdésem hogy vannak a mulatós zongoristák ugye "ritmust adnak" és arra valami kotta van?
2013. nov. 8. 20:41
 5/5 Prym ***** válasza:
a mulatósom most a cigó mualósokat érted?? ha nem akkor szerintem nincs, max úgy találhatsz hogy a zongora a kíséret
2013. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!