Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell szöveget írni?

Hogyan kell szöveget írni?

Figyelt kérdés

Van egy csomó, igaz dolog, amit csak úgy leírnék és elénekelnék, de mikor leülök és írnék, sehogy sem sikerül...

Leírok egy sort, és utána nem találok rá rímet, leírok egy újabbat, de sehogy sem jön össze...


2013. okt. 22. 19:57
 1/2 anonim válasza:
elöször írj le mindent amit gondolsz és utána rendezd sorba és faragj rajta:D
2013. okt. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Dalszövegírással még nem próbálkoztam, csak rajzolással és történetírással, és nálam úgy sosem működik, hogy most leülök és megcsinálom. Olyankor csak ülök az üres papír fölött.

Bármikor ha eszedbe jut valami, akár egy sor, akár egy téma vagy bármi ötlet amiről szívesen énekelnél írd fel akár telefonba, akár vigyél magaddal lapot. Ha összegyűlt sok ötlet, szerintem akkor válogasd ki miből csinálnál egy szöveget, és akkor állj neki. Én ilyenkor biztosan azzal kezdeném, hogy kitalálnám az egész felépítését, mi lenne az elején, mi a végén, mi után mi következne, de legalábbis biztosan nem rögtön a sorokon gondolkoznék.

Ha nincs rímpár akkor tudom nem a legjobb ötlet, de meg lehet nézni szinonima szótárban, hátha van valami megfelelő, de akár egy ismerős vagy családtag is segíthet. Vagy hagyd ki a helyet és folytasd, aztán később térj vissza rá. Lehet, hogy pár nap múlva fog megjönni az ötlet.

2013. okt. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!