Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek?

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni gitározni, de nem igazán tudom, hogy kezdésnek milyen gitár kéne ami azért nem is olyan drága. Elektromos gitáron is jó tanulni? Esetleg linkelnétek párat amit érdemes megvenni ?:) Mire kell odafigyelni vásárlásnál?
2013. okt. 16. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Én akusztikus kezdeném,az a legideálisabb és olcsó is,persze attól függ milyet veszel! :)
2013. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan gitáron érdemes kezdeni, amilyenen később is játszani szeretnél. Ha az elektromos gitár a cél, akkor kezdőként is nyugodtan tanulhatsz azon.
2013. okt. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha használt gitárt szeretnél, akkor előnyösebb egy tapasztaltabb gitáros ismerőssel nézegetni. Ha ez nem áll rendelkezésre, akkor a kiszemelt gitárt megmutatod nekünk linken és megpróbálunk segíteni így távolról :)

Ha új hangszer a cél, akkor ajánlom a következő márkákat: Cort, Squier, Yamaha, bár az utóbbival nincs tapasztalatom, de sok jót hallottam a Yamaháról is.

Amire érdemes figyelni az az, hogy milyen zenét szeretnél játszani. Az olyan hangszerek, amelyekben a hídnál Humbucker (duplatekercses) hangszedő van, megállják a helyüket a metál műfajnál is. Ha ez a cél, akkor Cortot ajálom.

Ha nem túl metálos hangzásra vágysz, hanem lágyabb blues/rock témák érdekelnek, akkor ajánlom a 3 Single Coil hangszedővel szerelt Squier-eket.

Remélem tudtam segíteni.

2013. okt. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elektromos vagy akusztikus gitáron is kezdheted a tanulást, ez csak rajtad múlik melyiket választod. Ha megengedi a rendszer belinkelném a saját hangszeremet, ami éppen eladó. Olcsó is és pl.: neked, tanulni ideális választás is lehet. Ez te döntöd el. Nem rádtukmálni akarom, hogy most pedig muszáj megvenni, mert semmit sem muszáj, csak ajánlom figyelmedbe.


[link]

2013. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit a négyes linkelt, az tényleg teljesen jó tanulógitárnak (jó, tegyük hozzá, másra nem való...) Nekem is pont ilyen volt, 2 év masszív használat után olyan fél éve adtam el, mert már túlzottan megszaporodtak a gitárjaim, és a végén már csak a port fogta, inkább tanuljon meg rajta még valaki gitározni :D
2013. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!