Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározni szeretnék tanulni....

Gitározni szeretnék tanulni. Akusztikussal vagy Klasszikussal?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok, de nagyon szeretném ha sikerülne megtanulnom gitározni. Csak az a baj, hogy nem tudom milyen gitárt vegyek.. Népdaloktól kezdve bármilyen zenét el szeretnék játszani vele, kivéve az ilyen nagyon kemény rock meg punk zenéket. Segitséget szeretnék kérni ezzel kapcsolatban.. Esetleg márkát is adhattok, igy könnyebb lenne.. Köszönöm előre.

17/l



2013. okt. 9. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit pontosítsunk:

AMit a köznyelvben akusztikusnak neveznek sokszor, az a fémhúros akusztikust (mondják esetleg western gitárnak is) jelenti.

A klasszikus gitár is akusztikus gitár, csak nejlonhúros akusztikus.


A fémhúrosnak ércesebb, hangosabb a hangja és keményebbek a húrja, eleinte jobban meg kell küzdeni vele, a nejlonhúrosnak lágyabb a hangja és a húrokat könnyebb lefogni.


Mennyi pénzt szánsz rá?

2013. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Én a klasszikus gitárt (ez a nylon húros) ajánlom.

2013. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem neked a fémhúros akusztikus lenne az ideális, a legtöbb könnyűzenében azt használnak. Kezdőként kicsit nehezebben tudod lefogni, és általában valamivel drágábbak a fémhúros akusztikusok mint a hasonló minőségű klasszikus gitárok, de szerintem megéri, én szebbnek tartom a hangját, de ez persze ízlés kérdése. Fender, Cort, Ibanez, Epiphone olcsóbb gitárjait tudom ajánlani kezdőknek, nem olyan vészesen drágák, viszont egész normális minőségűek. 17/f
2013. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Én is inkább fémhúrost ajánlanék.

Pl. Cort AD810, Fender CD-60...

2013. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. :)
2013. okt. 11. 13:44

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!