Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van a '80as évek albumja...

Miért van a '80as évek albumjainak olyan egyedi hangja? Ha olyan cuccokat szerenék, én is tudnék olyat? Mint pl Randy Rhoads?

Figyelt kérdés

A '80as éveknek van egy nagyon jellegzetes hangzásuk. A '80as évek albumjainak olyan iszonyú jó a hangja szerintem, régi-régi de akkor is, a mai albumokon egyiknek sincs olyanja.

Olyan hangzást szeretnék mint Randy Rhoadsnak volt a 2 albumán Ozzyval. De leginkább a Diary of a Madmanen(1981).

És van gitárom, jó nem egy Gibson, nem neves, de azon múlva?

Szóval ha megveszem az összes cuccot amivel Randy Nyomta(több milka lenne gondolom. :D) akkor tudnék olyan hangzást elérni?

Vagy mi a magyxarázat arra, hogy a '80as évek alumjainak olyan jellegzetes hangja volt?



2013. szept. 21. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még tudtak jó zenéket csinálni. Nem voltak telenyomva mindenféle effektekkel.
2013. szept. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Szóval ha megveszem az összes cuccot amivel Randy nyomta, akkor tudnék olyan hangzást elérni? "

Szerintem kb:) Bár nemtom, hogy a felvevő készülékek mennyire vették pontosan azokat a hangokat, amik ottan szóltak a stúdióban. Szóval a stúdiófelszerelés is "régi"/régies (mostanihoz nézve) volt, meg a hangszerek is:)

2013. szept. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván a keverés és a felvételhez használt eszközök is mások voltak, ami számít valamennyit, illetve az is fontos, hogy milyen cuccokon játszottak. Hogyha pont azt a Les Paul-t és Marshall erősítőt használnád, amit Randy, valószínűleg akkor sem lenne olyan hangzásod, ennek az egyetlen oka pedig az, hogy nem Rhandy Rhoads a neved. Nagyon sokat számít az adott zenész egyéni játékstílusa, hogyha pont ugyanolyan körülmények között (értem itt a hangszert, stúdiót, stb) lejátszanád hangról hangra ugyanazt, akkor is kicsit máshogyan szólna.
2013. szept. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Régen analóg stúdiók voltak, ma már digitálisak. Ez a fő oka.
2013. szept. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!