Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tumm-dápp tumdáp dáp tumtáptár...

Tumm-dápp tumdáp dáp tumtáptáru rumdápdápp. Ez nagyon jellegzetes dallam, egy régi zenéhez tartozik. Mi lehet a címe?

Figyelt kérdés

Nagyon kis finomakat "ugrál" az ütem. Ez ilyen kis lassabb rész, a "tumtáptáru"-s résznél felgyorsul. Nem tudom, hogy van-e szövege; ezzel a tumdáppal csak a ritmust szeretném érzékeltetni. Még a Sláger rádió idejéből való, szerintem ott hallottam régebben többször is. Hát a hangzása meg úgy rémlik, hogy '90-es éveknek mondanám, de lehet pl 2007-ig onnan bármikori, ha be kéne határolni. Jó, legyen 2008, hogy nehogy kiessen pont az intervallumból:) De nekem olyan '90-es évek feelingje van, de pontos évszámot tényleg nem tudok. Amúgy én ehhez a számhoz női előadót társítok magamban, szóval szerintem nő énekli; ja és mégegy, most ez ugrott be hirtelen, hogy hasonlít a Des'ree "You gotta be" című számához, olyan kis könnyed az a szám is, amit keresek.


Előre is köszi a segítséget:):):)



2013. szept. 17. 14:55
 1/10 A kérdező kommentje:
*helyesbítés: a "tumtáptáru" résznél még csak kezd gyorsulni, a "rumdápdápp"-os rész az már ilyen gyorsan "pattog"
2013. szept. 17. 14:58
 2/10 csiborro ***** válasza:
te nem avgy tiszta fialás ember.. :D tumdápp spész :D
2013. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Valaki, aki jártasabb régi zenében? :) Annak erről szerintem tutira be fog ugrani. Régebben írtam fel magamnak ezt: "Tumm-dápp tumdáp dáp tumtáptáru rumdápdápp" és rögtön rájöttem, hogy mi lehet ez, okés, visszaemlékeztem, mert én írtam, de szerintem, ha valaki jártas ,legalább a dallamra rá fog ismerni, hogy mire gondolok, ha még a címére nem is.
2013. szept. 17. 18:29
 4/10 anonim válasza:
A ritmus alapján Hinta-palinta
2013. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem az, de köszönöm a próbálkozást:)


Még várok válaszokat:)

2013. szept. 18. 11:39
 6/10 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor vesszőkkel is megpróbálom érzékeltetni; köze nincs a hinta-palintához am, mert annál azért gyorsabb a szám, de mégis lassú az elején ,utána rumdápdápp-ra felgyorsul valamennyire.

Noshát akkor:

Tumm-dápp, tumdáp dáp... Tumtáptáru rumdápdápp!! :) Na, így esetleg?:)

2013. szept. 18. 14:10
 7/10 anonim ***** válasza:
2013. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2013. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezek is jók,szóval köszi,de sajna egyik se az:S:S:S De azé thx
2013. nov. 6. 15:11
 10/10 A kérdező kommentje:
:) Még akkor várnék ötleteket:):)
2013. nov. 6. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!