Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zenészek, mi kell ahhoz, hogy...

Zenészek, mi kell ahhoz, hogy le tudjam játszani a fejemben megszülető dallamokat egy hangszeren? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
A 12 hang akkordjait kell tudnom minden hangnemben lejátszani?

2013. aug. 29. 02:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

20ből 19 autodidakta tanuló szarul tanul, és nem jut sokáig.


1-1tanárnál meg 20ból 19 tanuló nagyon jól fog zenélni.

Nem véletlen, hogy a hangszeres versenyeknél mindig ugyanazon néhány tanár növendékei viszik el az első díjakat..


szerintem 20% tehetség, 40% szorgalom és hozzáállás, és 40% tanár. Kb így befolyásolják a tényezők szerintem. ezzel sokan egyetértenek, akik tanultak valaha is zenét :D persze egyedül is van aki sokra viszi, de többsége csak bohóckodik

2013. szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
mutass már magadról felvételt, kíváncsi vagyok, hogy te mire jutottál egyedül. Ha nem akarod, nem írok róla ide semmit, vagy akár privátban is küldheted, de nagyon érdekel
2013. szept. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Húú bakki szedj már be valami xanaxot, esküszöm olyan volt ezt felolvasni, mintha egy őrmester üvöltötte volna le a fejemet...

Milzen poser? Csakis a magam szórakoztatására zenélek, csajozásra meg főleg nem használom, nem mindenkinek van ehhez gitárra szüksége...

Mi értelme a 6-7 órás gyakorlásnak? Nem azt mondom van, hogy én is addig tolom, de az nem gyakorlás, hanem...talán a lélekfelszabadítás a jó szó rá. Akkor kell játszani, amikor élvezetes!

A technika meg a ennek a rovására mehet. Az igazán feelinges gitárművészek elég gyengék technikában.

Slash, Santana, Angusról meg nem is beszélve sokkal élvezetesebb zenét játszanak. Ennek az ellentéte amikor egy iszonyat technikás gitáros nem tudja behangolni a gitárját hangoló nélkül OMG!

Az igazi zsenik soha nem gyakoroltak...

2013. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

64-esnek

Nem szoktam felvételt csinálni, de ha lesz kedvem eskü elküldöm neked! :D

2013. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ja és az alapvető technikával gitáron semmit nem vesződtem, egy perc alatt ráállt a kezem. Lehet mert balkezes vagyok, de jobbkézre állt rá a gitár :D
2013. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik tróger mondja azt hogy nem kell tehetség. 9 éve zongorázom 1 évig zongoráztam kottából után csak hallás után zongoráztam ja és minden stílusba ha nem lenne fülhallásom akkor még mindig a kottánál tartanák ráadásul nem szintin automatázok mint sok mindenki mindegyik tudatlan tróger amelyik autómatázik 3 szor voltam óceánjáró hajon nagy nagyrészt jazz-t kellett játszani legnehezebb műfaj. Kedves hozzászoló aki azt mondta nem kell tehetség meg füllhallás hagy hallgasam már meg hogy egy swinge hogyan inprovizálsz.
2013. szept. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Figyu, ehhez min. 7 év teória tanulás kell, vagy legalább tudni, hogy hogyan kell "kottázni". Ha tudod hogy és hol vannak a hangok, akkor már csak le kell kottárnod. Ha pl. zongorán is tudod hol vannak a hangok, akkor már csak le kell játszani, és így tovább. viszont ahogy már azthiszem hogy a 6-os mondta ehhez tehetség is kell, és ne játsza itt senki az eszét, hogy akkor te még nem fogtál hangszert a kezedben meg ezek. Igazából itt elég lenne az is, hogy van hallásod, akkor könnyebb dolgod van. Ha viszont nincs akkor megkérheted egy zenélő barátod is hogy segítsen, vagy akár hosszú "kínlódásokkal" te magad is véghez viheted a művedet. És ne mondja neked itt senki, hogy ez nem így van, meg hogy ne hallgass erre az idiótára, ugyanis NEKEM 12 éves fejjel több tapasztalatom van zenei ágon, mint akár egy 20 éves embernek. Nekem van hallásom, 4 év alatt több hangszeren is játszottam, furulyán, fuvolán, szintetizátoron, zongorán, citerán és a saját hangomon, ugyanis éneklek. Szóval nekem senki se mondja meg, hogy ez nem így van. Ugyanis akár gitáron és hegedűn is el tudnék ilyen egyszerűbb dalokat játszani 1 hét után, amíg megtanulom az alap hangokat. És mind ezt 12 évesen. Valaki 22 évesen sem tud ennyi hangszeren játszani, mint most én. Amúgy ezt nem dicsekvésből írom, hanem azért, hogy azért már nézzék meg kinek van több tapasztalata. Vagyis a hallás az fontos dolog és a hang is, viszont ha nincs, akkor a fejedben lévő hangkat próbáld lejátszani, aztán folyamatosan fokozod mol-okkal és a többi.. Remélem segítettem valamiben.

Nekochan 12/L

2013. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

nem akarok beleszólni semmilyen vitába, de:


" aztán folyamatosan fokozod mol-okkal és a többi.."


ezzel a mondatoddal elárultad, hogy csak halvány fogalmad van a zenélésről. Magyarázd már el, mit jelent ez a mondat? A "mol" egy kémiai mennyiség (ha jól tudom, de javíts ki, mert kémiában viszont én nem vagyok annyira otthon..), viszont zenészként állíthatom, hogy ennek a mondatnak semmi értelme.

2013. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ja, és nem a kor miatt írom, én egy 10évest is elismerek, ha látom hogy ügyes, de amit te írtál, az derül ki, hogy mindenbe belekóstolsz, de úgy igazán egyikhez sem értesz.
2013. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igazából egyáltalán nem azért hagytam ott a többi hangszert ,mert nem értettem hozzá, hanem azért, mert a furulyás tanárom olyanokat tanított, akik főtantárgyban tanulják a fúvós hangszereket, így én a lista aljára kerültem, és 2. osztálytól egy sz*r tanárom volt, aki rábeszélt a fuvolára, mert volt hozzá tehetségem.Aztán azt akarta elérni, hogy csak akkor fog engem tovább tanítani, ha megveszem a 700 vagy akár több euró értékű hangszert, és nem csak kölcsönzött hangszeren játszanék. Mivel nem foglalkozott velem, úgy gondoltunk az anyukámmal, hogy akkor hangszert váltunk. Nos mivel ének órán mindig leültem a zongorához és játszottam pár számot,ezért jött szóba a szintetizátor.


És amúgy meg szintetizátor órám még csak 1-szer volt, de már megdicsért a tanár, hogy tudom az alapokat (tartás stb). Ja és jó hogy mondod, félre írtam. Akordokat akartam írni. Vagy ha még ez sem jó szerinted, akkor olvasd el még egyszer, hogy még csak 1 órám volt, nálunk teórián meg nem tanítanak olyanra, hogy akord. Nem tudom, hogy te Magyarországon vagy Szlovákiában élsz-e, de itt Szlovákiában ezt így tanítják.

Nekochan 12/L

2013. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!