Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most akkor mire jók az effektek?

Most akkor mire jók az effektek?

Figyelt kérdés
Elolvastam a wikipédián lévő cuccot az effektekről. Tehát hangot "változtatja". De a gitár eredeti hangzásához képest mennyi értelme van? Meg ha az erősítőben van beépített, akkor nem is kell venni, igaz? Kicsit zavaros ez az effekt dolog nekem, ezért kérdezem, bocsi ha hülyeség.

2013. aug. 15. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"De a gitár eredeti hangzásához képest mennyi értelme van?"

Ennek a kérdésnek semmi értelme.

Tedd fel normálisan.

Az effektek lényege, hogy színesítik a hangzást.

Amíg az ember erre használja addig nagyon jó, de a nem megfelelő használat teljesen tönkre tudja tenni a vastag telt hangzást és csak egy vékony kása marad az egészből.


"Meg ha az erősítőben van beépített, akkor nem is kell venni, igaz?"

Általában igaz, de nem mindig. Az erősítőkben hasznosak a beépített effektek, de nem biztos, hogy tetszik a felhasználónak, vagy hogy megfelelő széles skálán paraméterezhetők.

2013. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ott a pont az elsőnél.

Ha elolvastad a wikipédián, nem értem, még mit nem lehet megérteni. Nézz a youtubon demó videókat az alap effektekre: Fuzz, Overdrive, Delay, Chorus, Reverb, Phaser, Tremolo, Wah


Ennyi egyelőre elég lesz neked és ha nem érted mi a lényeg a különböző effektekben, akkor írd be külön-külön a google-be és megkapod a magyarázatot.


Most az nem igazán fair, hogy más megfogalmazza az oldalán, hogy milyen egy adott effekt, mi meg helyetted kikeressük és kimásoljuk neked, vagy küldünk egy linket.


Jó keresgélést!

2013. aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!