Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vélemények a Cort X-1 Gitárról?

Vélemények a Cort X-1 Gitárról?

Figyelt kérdés
Én épp ezt néztem ki kezdésnek. Szerintem jó hangzású és ár/érték arányú. Néztem egy bemutatót, nekem pont olyan hang kell *-* Úg is rockot játszok majd rajta :D

#rock #gitár #Cort #X1 #szólogitár
2013. jún. 20. 19:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%
Rock hangja van, kezdő gitárosnak ideális. Kipróbáltam, kényelmes a nyaka, viszont a hangolást nem tartja olyan sokáig (ami kezdő gitárosnál nem is baj.)
2013. jún. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Kezdőknek szerintem teljesen OK. Ez teljesen objektív, de nekem nem igazán tetszik a formája, viszont hangban ennyi pénzért elég korrekt.
2013. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

biztos vagyok benne, hogy abban a videóban valami olyan erősítőt használtak, ami sokszor annyit ér mint a gitár :D a hangzást pedig nagyban fogja befolyásolni az is, hogy te mire költöd.

egyébként jó gitár, de ne lepődj meg ha más hangja lesz más erősítővel

2013. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A hangolás tartását lehet vhogy kiküszöbölni? ha igen mennyiért?
2013. jún. 20. 21:35
 5/24 A kérdező kommentje:
Amúgy egy powerstate pg 20 kombóval fogom használni, mert azon van torzító
2013. jún. 20. 21:41
 6/24 anonim ***** válasza:
Hát, nem akarlak elkeseríteni, de a powerstate-nek gitáros körökben elég rossz híre van. "Azon van torzító" --> szinte minden kombóban van beépített torzító. Hát, mit ne mondjak, egy powerstate 20w-os erősítővel biztos nem lesz olyan hangzása mint az adott videóban. Ha ez nem valamilyen független teszt, hanem a gyártó/forgalmazó videója, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem ilyen erőlködővel csináltak, hanem mondjuk valami jó kis fullcsövessel, mondjuk Marshall JVM2000 vagy VOX AC 30, vagy valami más hasonló kategóriás cuccal.
2013. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Jó akk max 22000 ft-ig milyen kombót ajánlotok?
2013. jún. 20. 22:59
 8/24 A kérdező kommentje:
A hangolódási problémát mivel lehet megoldani?
2013. jún. 20. 23:03
 9/24 anonim ***** válasza:

A hangolási probléma nem probléma igazából. Annyit jelent, hogy ha behangolod a gitárt, akkor másnap már el lesz hangolva. De ez nem baj. És ha új a hangszer vagy újak a húrok, akkor kezdetben 10 percig se tartja a hangolást, de mondom.. Miután bejáratod annyi az egész, hogy minden használat előtt felhangolod. Gyakorló erősítők ügyében nézz szét az Orange kis kombói között. Lehet, hogy picit több, mint 22 de szerintem magasan üt mindent a kategóriájában.


Ui.: a hangolást a hangolókulcsok és esetleg a hurláb cseréjével tudod megoldani, de teljesen fölösleges. Egyrészt mert egy jó kulcskészlet (pl.Grover) eléggé drága, másrészt meg egy gitáros úgyis behangol a zenélés előtt.

2013. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

No, azért nem ennyire egyszerű ez a hangolódási dolog, ajánlott olvasmány a témában:


[link]

2013. jún. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!