Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek számít a zene...

Szerintetek számít a zene minősége? (Nem stílusra gondolok, hanem a felvételre! )

Figyelt kérdés

Tehát most voltak o.kirándulások, sokat dumáltunk, a lényeg: A csapat 90%-a szerint tökmindegy milyen a felvétel, nincs különbség. Például nem hallanak különbséget egy 240p-s és egy 720p-s youtube videó között. (Ugye ugyanaz a szám.)


Nekik mindegy, hogy 64 kbits vagy 320 kbits MP3. Azt se hallják, hogy mi a különbség egy MP3 - 64 kbits vs. FLAC 1 Mbits felvétel között...


Próbáltam mutatni néhánynak, hogy milyen egy jó hangfalon a jó minőségű zene: Wharfedale (még a régi IGAZI angol!) hangfalakon, Technics erősítővel mutattam meg nekik ugyanazt a számot X-Fi XtremeMusic hangkártyával jó-rossz minőségben - továbbra is semmi...


Ennyire rossz a hallásuk? Vagy bennem van a hiba? de ha ilyen minőségben léteznek ezek a zenék biztos van rá célközönség...


Most és nem (csak) elektronikus zenét mutattam nekik, tehát volt pl. AC/DC, amit szeretnek is közülük, és ott se hallják a különbséget.


Ti mit gondoltok számít ez, vagy csak beképzelem, hogy jobb?


2013. jún. 14. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy számít egy szint felett. Egy fülhallgatón annyira nem fontos tényleg az egész, nincs olyan minősége, hogy jelentős különbség legyen, de azért egy normális 5.1, vagy egy izmos hangfal esetén a FLAC közelében nincs az mp3.

Nem képzeled be, semmi baj a füleddel :D

2013. jún. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon fontos a zene minősége,az AC/DC jó,de vannak fent olyan videók amin alig lehet élvezni a zenét

20L

2013. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

# 1


Ez megnyugtató!:)


Sennheiser CX500-on agybadugim van, 320kbit MP3 tökéletes utcára...:)


Ugye persze gyári füles nem nagy dolog, telóról, nem kell oda komoly minőség, de azért olyat tudnak hallgatni, ami olyan, mintha mikrofont tartották válna a hangszóróhoz.:/

2013. jún. 14. 17:20
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem pont hogy egy fülhallgatón hallatszik ki ha szar :D pedig ilyen 1-2ezer forintos fülhallgatóm van, de kell a 320 kbit, vagy legalább 240 körül, mert zavar ha lejjebb van. a gépnél egy 2.1es hangszóróm van, itt kevésbé zavar a rossz, de ha hangosra venném, szerintem itt is idegesítene ha rossz a minőség
2013. jún. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja, hát úgy értettem én is :)

Fülhallgató közvetlen a füledbe nyomja, az mp3 különbségeit ott észre lehet venni, a rendes hangfal-füles között meg az mp3-flac különbséget.

2013. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Youtube videónál persze hogy nem hallanak különbséget. Ott nincs is. Persze hogy számít a zene minősége, viszont alapból nehéz azoknak megmutatni a különbséget akik életükben csak mp3-at hallgattak. Nehezen áll át a fül a jobb minőségre. Meg nem mindegy hogy milyen átjátszón mutatod meg nekik. Én mondjuk már MP3-at szinte sose hallgatok :D Külső hangkártyával, monitor hangfallal + fejhallgatóval tartom a 96kHz 24bit arányt. :D
2013. jún. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

# 6


De van különbség: [link]


192 kbps AAC tömörítéssel van a 720p (ez a legjobb, ami van YT-on), 240p esetén 64 kbps MP3. :)

2013. jún. 15. 09:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Csakhogy nem a bitsűrűség határozza meg igazán a zene minőségét, hanem a mintavételezési frekvencia. Mert lehet 192 kbit/s a bitsűrűség ha a mintavételezés mondjuk 44,1 kHz. Nem beszélve a 96 kHz-ről.
2013. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és az mp3-ról mint formátumról ez a véleményem: [link] :)
2013. jún. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-9


Az lehet, de azért a legtöbb dolog CD-szinten van mindenfele, elég nehéz pl 96kHz cuccot szerezni. Szóval most a Black Sabbath Greatest Hits '70-78 44,1kHz-ben találom akárhonnan szeretném beszerezni, viszont 900-1000 kbits-ben van flac-ban.


Amúgy én is hozzád hasonlóan 'kedvelem' az MP3-mat...


Egyébként csak az a rossz, hogy amikor meghallgatok egy Pink Floyd-ot 24 bit 192kHz minőségben nem nagyon élvezhető ez telefonon... (Arra a 20 percre nem vagyok hajlandó komolyabbra beruházni... Bár a telefonok között jó hangchip van benne, de azért... Szóval a fent említett cucc-hoz képest elég trágyán szól.)

2013. jún. 15. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!