Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Machine Head együttes...

A Machine Head együttes sátánista, vagy ahhoz hasonló?

Figyelt kérdés

Hallgattam már pár számukat(Who we are,Locust...), de nem tudom, ezeknek a dalszövege nem sátánista, vagy ahhoz hasonló isten káromló, ördögimádó? Nem szeretnék olyat hallgatni...és már rá kerestem googleban, de nem találtam erre a kérdésre választ.

Machine Head - Darkness Within (pl ez a számuk..a klip meg minden nem olyan, vagy bármelyik számuk?)



2013. jún. 7. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is:


[link]


Ott írják,hogy a szövegeik témái leginkább ezek:"erőszak,tisztelet,uralkodás,belső harcok"

Tehát szövegileg sem.


Másrészt,a Metálon belül nem nagyon vannak valóban sátánista zenekarok. Persze van,amelyiknek olyan az imázsa(Black Metál 90%-a),de az leginkább csak egyházellenesség,ami nem egyenlő sátánizmussal. Még maguk az ilyen zenekarok sem gondolják komolyan minden szövegüket,nem is szabad komolyan venni őket. Persze biztos van,aki mégis komolyan veszi,annak viszont részvétem,mert az nem épelméjű.

De ez egyébként is Thrash és nem Black Metál,úgyhogy pláne ritka az olyan együttesek száma,akiknek ilyen szövegei vannak. Amelyiknek vannak is,azok sem "ördögimádók".


Egyébként olvasom ennek a Darkness within számnak a szövegét,és bár ennyiből még nem tudom pontosan,miről szól,de valami szokásos "panaszkodás" az életről(ahogy a dalszövegtémáknál is írja--->"belső küzdelmek"). A lényeg,hogy nem ördögimádó. De azért van szó a vallásról is a dalszövegben.


A lényeg,hogy nem sátánista,de az is hülyeség,hogy a Metálon belül sok zenekar sátánista. Olyat nem fogsz találni,viszont olyat sem,amelyik 100% keresztény,nem véletlen,hogy kritizálják.


Ha meg ennyire aggódsz emiatt,akkor hallgass keresztény zenekarokat.

2013. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nem mindegy,ha úgysem érted a szövegét? Különben meg a keresztény egyház szerint minden Metál az "ördögé",úgyhogy mindegy végül is.
2013. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ :D
2013. jún. 7. 22:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont mint én kb. 8 évvel ezelőtt. Én akkor az Ill Nino -ra kaptam rá aztán az üvöltős részeknél azt hittem h biztos sátánista :D

De a Machine Head is távol van ettől szerintem. Locust pl. a sáskarajról szól (gondolom bibliai tíz csapás) nincs benne semmi sátánista.

2013. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ki nem sz@rja le k@rv@ jó zenét csinálnak nem? Akkor meg régebben így voltam én is csak én black metálnál aztán beletörődtem azok sátánisták de amúgy is a zene számít.
2013. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!