Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Új Hangszedő vagy Pedál?

Új Hangszedő vagy Pedál?

Figyelt kérdés
Melyik lenne jobb, 20-25 ezerért kicserékni a nyak hangzsedőt (Alap Wilkinson Humbuckerről Seymour Duncan-re), Vagy venni egy Marshall GV-2 Guvnor pedált (Esetleg Jackhammer-t)?

2013. máj. 16. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a hangszedő hangja nem jó, azon egy pedál nem biztos, hogy segít...
2013. máj. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyaki hangszedőt a gitárosok 90%-a alig használja, általában rohadt fölösleges csere.

Pedál meg minek? Nincs torzított csatorna az erősítődben? Szintén fölösleges.

2013. máj. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hitetlen 66, ha nem értesz hozzá, akkor minek írsz ide? Oltári nagy marhaságokat beszéltél. Egyrészt rengetegen használnak nyaki hangszedőt, de ez leginkább a zenei stílustól függ. Példának okáért én szinte csak a nyaki hangszedőmet használom, mivel főként blues és jazz zenét játszom. A kérdező pedig le se írta, hogy mire kéne neki a hangszedő, így nem is értem mi alapján következtetsz arra, hogy felesleges a cseréje. A másik meg hogy torzító és torzító között rengeteg különbség van. Szerinted miért gyártanak oly sokan különféle ilyen pedálokat? Azért mert mindnek ugyanolyan hangja van és teljesem lényegtelen hogy melyiket használod? Hát nem!

Egyébként én inkább hangszedőt cserélnék, ha már választani kell. Véleményem szerint a Marshall pedálok nem a legjobbak. De ki kell próbálni, ez a kérdés eléggé ízlés dolga.

2013. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Látom szövegértés nehezen megy, de ezt már megszoktam itt.

1. Nem írtam, hogy egyetlen gitáros sem használja. Hidd el, a legtöbben nem használják, kevesen alig-alig, még kevesebben használják rendszeresen. Sokan mégis cserélgetik, tök fölöslegesen, tudom, látom. Én konkrétan ki is szereltem minden gitáromból. Nyilván ha õ használja tisztában van vele.

2. Beteges torzító vásárlási mánia van feleslegesen. Nem ízlés miatt, hanem, mert sokan úgy érzik, torzító kell és kész. És egy pedál mindig, ismétlem mindig rosszabbul fog szólni, mint egy beépített torz csatorna.

Arra persze jók a pedálok, hogy más hangzást el lehessen érni, de ennek leginkább szélsõséges esetben van értelme, akkor meg jóval célravezetõbb komplett erõsítõt cserélni, szintén jobb lesz az eredmény, mintha pl az ember egy Jazz Chorusra kötne metálzónt...

2013. máj. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül cserélek nyaki hangszedőt, Jazz-re illetve szólókhoz kell. A pedált pedig ajánlották, eredetileg Wah-wah pedálra gondoltam.

Kiszerelni a nyaki hangszedőt pedig, már elnézést, de marhaság...

2013. máj. 17. 21:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne marhaság, ha nem hasznàlom?

Minden plusz hangszedõ, kapcsoló, potméter, vezeték elég sokat lenyel a hangból.

Az már inkább marhaság, hogy wah-wah pedálon gondolkoztál (ami mindjuk király effekt) aztán valaki javaslatára torzítón gondolkozol... Ennyi erõvel vehetnél fapapucsot is.

Ha meg sokat használod a nyaki szedõt cserêld le, de ne vegyél újat, mert annyival nem fog jobban szólni,mint amennyivel drágább.

2013. máj. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ez pont olyan, mint amikor a zenekaromban a másik gitáros is beszólt, hogy miért vettem ki a szedõt, így nagyon eke hangja van a gitáromnak, mindezt úgy, hogy a 3 szedõs, 5 állású gitárján soha egyetlen alkalommal sem kapcsolt át híd hangszedõrõl. :D
2013. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kojee ***** válasza:
Én a hangszedőre szavaznék.
2013. máj. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!