Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért terjedt el az a nézet,...

Miért terjedt el az a nézet, hogy az Eurovízió a politikáról szól?

Figyelt kérdés

Rendszeresen látok olyan kommenteket, hogy "mind1 a teljesítmény, mert a politika számít". Szerintem ez egy baromság. Ha a politika számít, akkor miért érnek el a különböző országok teljesen más pontszámot? Még akkor is, ha nincs semmilyen változás a politikában?

Egyébként is, politikai döntéseknél(ahol nagyon sok forog kockán) miért számítana egy szaros tehetségkutató műsor eredménye?

A másik, hogy azért itt komoly ellenőrzések vannak. Egy bizottság számlálja a szavazatokat, ahova minden ország delegál ellenőröket. Nem hiszem, hogy az eredményeket bárki befolyásolni tudná.



2013. máj. 13. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézem az Eurovíziót, szóval nem tudom mi az igazság benne, de azért terjedt el ez az egész, mert a jóban lévő országok egymásnak jó pontokat adnak, akikkel meg nincsenek különösen jóban azokat lepontozzák. Ez állítólag meg is figyelhető, nem tudom.

És nem befolyásolják az eredményeket, vagyis nem utólag változtatják meg, hanem szimplán akik szavaznak azok már korruptak.

2013. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
A volt Szovjetúnió tagországai egymásra szavaznak, a görögök a cipusira, a németek a svájcira és az osztrákra, csehek, szlovákok, lengyelek egymásra, északiak az izlandiakra, volt Jugoszlávia országai egymásra, angolok a skótokra. románok a moldávokra stb. És ki szavaz a magyarokra? Erdélyiek, felvidékiek, vajdaságiak, kárpátaljaiak. Egyszóval mindegy, jó-e vagy rossz a dal, az is mindegy, ki az énekes, ez szimpátia szavazás, mi ebben nem lehetünk soha sehol. Jó ezeknek a ByeAlex is. És hogy kik szavazhatnak? Magyarországról magyar dalra nem is lehet.
2013. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2013. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
20:06- persze nem tagadom, hogy a szavazásban van vmi szimpátia, de nem olyan mértékű, mint ahogy beállítják, hiszen akkor mindig ugyanaz nyerne(mivel egy év alatt nem változik a népek közötti szimpátia)
2013. máj. 13. 22:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Majd figyeld meg ma este, ez hogyan működik. Nemzeti korrupció a neve. Hol a skandinávok, hol a szlávok, hol meg déliek erősebbek, adnak el több szavazatot. Tiszta versenyről nincs szó.
2013. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"A helyezés a nézők szavazatán dől el, és a produkciók megítélése mellett sokat nyom a latba az egyes nemzetek közötti rokonszenv, valamint a külföldön élő hazaszavazók száma." [link]
2013. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Márciuska ***** válasza:
Sajnos így van. Az emberek gyakran nem azt nézik, hogy melyik dal a jó, hanem azért szavaznak egy országra, mert az szomszéd ország vagy jó barát. Persze mindig van egy-egy dal, ami esetleg annyira tetszik mindenkinek, hogy az ki tud emelkedni, de különben tényleg a baáti országra szavaznak. Csak nézd meg. A svédek mindig adnak pontot a dánoknak, finneknek, a németek az osztrákoknak, a szláv országok egymásnak. Lehet, hogy senki nem befolyásolja az eredményeket, csak ilyenek az emberek. De olyat is hallottam (nem tudom, igaz-e) hogy egyes országokban egyes telefontársaságoknál (mivel a szavazás telefonos) ha valaki bizonyos dalra akart szavazni, akkor az sms vagy a hívás nem ért célba.
2013. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tegnapi elődöntőben is voltak sokkal jobb dalok, mint amelyeket beszavaztak. Egyébként egykaptafára írt nyávogós volt szinte mind, nekem a litván-olasz fickó tetszett és még vagy kettő-három. Ez az Euroviziós színvonal, van, aki ezt komolyan veszi?
2013. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Az emberek gyakran nem azt nézik, hogy melyik dal a jó, hanem azért szavaznak egy országra, mert az szomszéd ország vagy jó barát."


Ez azt jelenti, hogy 2007-ben annyira szerették Magyarországot, hogy a második helyen végeztünk. Utána valamivel nagyon felhergeltük Európát, mert 2008-ban az utolsók lettünk. 2009-ben még mindig utáltak minket, majd 2011-ben kiengeszteltük a kontinenst, mert egész jó helyezést értünk el.

Szerintem nem így működik. Ha megnézzük a listát, hogy melyik ország milyen eredményt ér el, akkor látszik, hogy teljesen össze-vissza vannak a dolgok. Persze, vannak akik sosem szerepelnek rosszul, de az inkább azt jelenti, hogy az adott országból mindig tehetséges ember indul.

2013. máj. 20. 00:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerinted annyira jó volt a külföldiekkel iratott azeri dal, hogy ennyien szavaztak rá? Egyébként felejtős a dán királyi hercegnő is, voltak jó dalok, de nem ezek.
2013. máj. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!