Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet ezt megcsinálni?

Hogy lehet ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Szóval gitározásról van szó, és már nagyon fúrja az oldalam, hogy sehogy sem tudom megoldani rendesen azt, amikor egy számban üres E hangot pengetnek, mert ugye az nem olyan, hogy felengedem gyorsan, és akkor szünet lesz a pengetések között, hanem azt le kéne fogni, v nem tudom, de azt sem lehet, mert ha nem legalább 2 ujjal fogom le az alsó E -t, akkor tovább "nyüszít" nekem..


Szóval röviden, például egy Metallica- Master of Puppets elejét hogy játsszak el úgy, hogy ténylegesen úgy is hangozzon?


Ezen kívül nekem túl erőteljes az alsó E-m, főleg a többihez képest, de a legtöbb számban pont hogy olyan, mintha csak basszusgitár szólna, közben a tabokban meg szólógitár alsó E -t pengetnek. Már próbáltam letekerni teljesen az erősítőn a mély hangokat, de semmi..


Help



2013. ápr. 20. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
A master of puppets tele van palm mutinggal.Tehát mindig amikor e6ot pengetsz üresen az mindig tompitva van. Valamint amikor mindig e-f van akkor is mind a 2t tenyerrel le kell tompitani,ezért lesz olyan jó hangja.
2013. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na, így már mindjárt érthetőbb, ezer kösz :D
2013. ápr. 21. 12:15
 4/8 A kérdező kommentje:

Na az a helyzet, hogy próbálgattam a videóban mutatottak szerint, de nagyon nem esik kézre a pengetés. Normális módon nem tudom fogni a pengetőt, mert akkor hozzáér a tenyerem a húrokhoz, tehát ha a "palm" -omat teszem rá, akkor nem tudom úgy kitekerni a kezemet, hogy tudjak mellette rendesen pengetni is :S


Esetleg valami tanács?


Vagy ez olyan, hogy addig gyakorlod amíg nem szokod meg?

2013. ápr. 21. 23:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig nem nagy cucc.


Így kéne lennie a kezednek:

[link]


Csak a hur és a hurlab találkozásánál rakd le.Nem nehéz ha jól csinálod :)

2013. ápr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, eddig oké, csak pengetni nem tudok :D


Így kb pont 90 fokkal kéne más irányba tartanom a csuklómat ahhoz képest, ahogy én szoktam pengetni, ráadásul még nem is mozgathatom..


Majd próbálgatom még azért

2013. ápr. 22. 17:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Alapokat ne hanyagold szerintem. A pengető tartása alap. Nem tudsz jobbat, úgy kell, és kész. Nagyon sok tahónak bevált már, pedig eleinte biztos úgy fogták ők is, mint egy fogyatékos. A józan ész azt diktálja, tanulj meg rendesen pengetni, tehát fogd úgy, ahogy kell, hogy tudd azt csinálni vele, amire kitalálták. Elég nevetségesen néz ki a kéz is 90 fokkal elfordítva...
2013. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen...Alapvetõen nem okoz sok gondot ha jól tartod a kezed.
2013. ápr. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!