Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Adott egy gitár egy kábel és...

Adott egy gitár egy kábel és egy kombó, melyikkel lehet gond?

Figyelt kérdés
A gitárkombón a 'gain' közepes erőre való feltekerése után zúgás halaldszik, ha a gitáron elnyomom az összes húrt a zúgás megszűnik. Tehát csak összekapcsolt állapotban hallható zörej, az erősítő (CR20L) önmagában nem adja ki. Ha megfogom a gitárkábelt nos enyhülés akkor is jön, ha az erősítő hátát megfogom akkor is. A kombó nem éppen csúcskategória, habár az Orange márkás, de a kábelem a legdrágább a piacon (PW Ciurcit Breaker), dühítő állapot. Ennek ellenére a gitár is elromolhatott, ha lesz alkalmam cserélek próbaképpen alkatrészt.

2013. ápr. 20. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon zúg, akkor elképzelhető, hogy a földeléssel van a gond. De az is lehet, hogy a zúgás teljesen 'természetes'. Például single coil típusú pick up-ok alapból zajosak, pláne ha magas gain-t állítasz be az erősítőn.
2013. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jack csatlakozót, ami két ponton rögzített króm lemez az egyik ponton a gitáron sajnos 1 mm híján nem lehet becsavarozni és gyárilag ilyen, ha odarakom az ujjam enyhén tompul a zúgás, de ha a rendesen becsavart részére rakom vagy a kábelre akkor is tompul, nem tudom eldönteni. Csöves Blackstar-on vagy komolyabb erősítőn mintha nem hallottam volna soha semmit, nem tudom van-e értelme másik kábellel kipróbálni, még tanácstalan vagyok. Köszi a választ.
2013. ápr. 20. 10:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, Humbuckerem van az lemaradt. :D
2013. ápr. 20. 10:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Első jól mondja. Én is földelési hibára gyanakodnék, mivel a zúgás megszűnik, ha a gitár húrjaihoz vagy más fém részeihez érsz. Szóval én a gitár földelésért felelős vezetékeit nézném át, hogy nincs-e szakadás. Persze a kábel is lehet a hunyó, ki kellene próbálni másik kábellel, ha azzal is zúg, egyértelműen a gitár a hunyó.
2013. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig úgy tűnik a kábel. Bekötöttünk egy másik gitárt egy másik kábellel majd megismételtük a saját gitárommal.
2013. ápr. 20. 19:41
 6/6 anonim ***** válasza:
az aljazatot írod, hogy nem lehet teljesen rögzíteni, csavard ki a lukba törj bele egy a lik felének megfelelő vastagságú gyufaszálat és tekerd vissza a csavart, így gyakorlatilag megtiplizted, valszleg többé nem lesz gond vele. A zúgás meg a gitárodból jöhet. Azt is meg lehet próbálni, hogy ebben a zúgós állapotban az erősítőt testelgeted, ami egyértelműen a kombó földeletlenségét bizonyítaná.
2013. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!