Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » David Bowie lopott Johnny...

David Bowie lopott Johnny Riverstől, vagy ez csak véletlen egybeesés?

Figyelt kérdés

Tehát. Észrevettem egy elég nyilvánvaló hasonlóságot Bowie: TVC 15 című dala, és Rivers: Rockin Pneumoniája között. A zongoraszóló majdnem ugyanaz.

Íme a két dal linkje:

http://www.youtube.com/watch?v=Ot_BMaXXs3Q

http://www.youtube.com/watch?v=Sn8_UgMONps

A zongorát figyeljétek nagyon!

Mivel a Pneumonia 1972-es, a TVC pedig 1976-os, ezért ha lopás történt, nyilvánvaló, ki lopott kitől. További pikantéria, hogy Bowie száma a Station to Station c. albumon jelent meg, ami a legnagyobb műve, beválasztották minden idők 1000 legjobb lemeze közé is. (Amúgy a Christiane F. c. film egyik betétdala is. Ajánlom azt is.)


Na, szóval mit gondoltok erről? Véletlenül fedeztem fel ezt a hasonlóságot, és úgy döntöttem, a végére járok. Én szeretem mindkét számot, szóval nem utálnám meg ezért egyik művészt sem, csak ugye a zeneiparban előfordulnak ilyen dolgok, és kíváncsi lettem, mi az igazság.



2013. ápr. 16. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meghallgattam mindkét számot. Bár az elsőt ismertem de David Bowie számát nem. Én nem nagyon hallom hogy egyforma lenne a zongora játék mert az 50-60-70-es években majdnem minden zongora játék hasonló volt.

Így lopásról sem lehet beszélni. Az is lehet hogy David Bowie kiadója megegyezett a másik kiadójával a zene felújítása végett.. A zongora játék hasonlóság nem egyedi eset, mert mint írtam sok hasonló régi dal van aminek szintén hasonló zongorajátéka van..

2013. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, világos.

Köszönöm a választ! :)

Ment a pozitív szavazat.

2013. ápr. 16. 22:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Oké, tényleg hasonló, de szerintem annyira nem, hogy emiatt lopással kellene gyanúsítani. Persze van olyan, ahol egyértelmű a dolog, például az Offspring Why don't you get a job című dala elég félreérthetetlenül hajaz a Beatlestől Obla-di obla-da -ra .
2013. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!