Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitár erősítő nélkül?!

Basszusgitár erősítő nélkül?!

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy nemsokára meg lesz a basszusgitárom, de erősítőre még gyűjtenem kell, nem tudom mikor lesz rá meg a pénz de még 1-2 hónap biztos. Addig is szeretnék tanulgatni, gyakorolni. Hogyan lehetne? Itthon vannak hangfalak esetleg azzal valahogy összekötni? Vagy számítógépre? Ha arra akkor hogyan, milyen programmal lehetne, milyen egyéb plusz dolog kéne hozzá?

L/17



2013. ápr. 9. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!

ha eddig még nem tudsz basszusgitáron játszani akkor az az 1-2 hónap erősítő nélkül könnyedén áthidalható azzal, hogy addig megtanulod az alapokat. persze jobb a hangja erősítővel, de szerintem egyelőre felesleges, amíg csak az alapoknál vagy, pl gitár fogása, pengetési technikája, skálázás.

itt egy hasznos link:): [link]

2013. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, igaza van az előzőnek. Szerintem amíg az elején vagy, addig teljesen mindegy, hogy erősítővel vagy anélkül gyakorolsz. Az első pár hét biztosan azzal fog elmenni, hogy megtanulod rendesen tartani a cuccot, gyakorlod a lefogást, nagyjából egyenletesen pengetni megtanulsz, stb. Nekem ez még úgyis megvolt jópár hét, hogy én gitározom, és amellett kezdtem el basszusozni is. Lehet, hogy a szomszédok lelki nyugalma érdekében jobb is, ha az első időszakban, amíg az ilyen nagyon alapvető dolgokat megtanulod, addig nem erősíted ki. De amikor már egyszerűbb dalokat kezdessz játszani, már szükség lenne az erősítőre, hogy a hangszered rendes hangját szokd meg. Gépre amúgy rá tudod kötni, egy jack-átalakító kell hozzá.17/f
2013. ápr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de mivel volt már 2 gitárom (egy elektro-akusztikus és egy elektromos) ezért a tartással, pengetéssel és hasonló dolgokkal már teljes mértékben tisztában vagyok. :) Ha pedig már megveszem a gitárt, nagyon szeretném hallani a rendes hangját, mert erősítő nélkül... hát valljuk be, nem túl élevezetes a dolog..
2013. ápr. 10. 22:04
 4/8 anonim válasza:
Hali! Van asszem egy úgynevezett amplug basszusgitárhoz is. az ilyen kis bigyó amit rá tudsz kötni fülesre, hangfalra. fogalmam sincs mennyibe kerül, nem hiszem hogy drága lenne. :D
2013. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

AmPlug fejhallgatóerősítő:


[link]


Kicsit komolyabb, ezzel is működik a dolog és mivel ez multieffekt, csinálhatsz magadnak mindenféle csinos hangzást!


[link]

2013. ápr. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem jó. erősítő nélkül nem tudod megtanulni az alapokat, hogy úgy szólaljon meg a hangszered, ahogy kell. csörgős-zörgős soundod lesz.

persze kérdés h milyen zenét akarsz vele csinálni. punkhoz vagy más igénytelenkedéshez jó.

2013. ápr. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Sajnos erre a plugra most nincs pénzem, de akkor majd megoldom máshogy. :)

Egyébként szerintem teljesen mindegy milyen zenét fogok majd játszani, mivel első körben nem a világot akarom megváltani, hanem szeretnék úgy gitározgatni hogy valamennyire ki lehessen hangosítani. :D

2013. ápr. 11. 09:18
 8/8 A kérdező kommentje:
1-2 hónap múlva pedig úgyis veszek rendes erősítőt, de addig nem csak nézni akarom a gitárt. :)
2013. ápr. 11. 09:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!