Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha hidegben behangolom a...

Ha hidegben behangolom a gitárom, és beviszem egy sokkal melegebb helyre, lefelé vagy felfelé fog hangolódni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 31. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Lefelé
2013. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de miért? nem logikusabb, hogy felfelé?
2013. márc. 31. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a hidegről beviszed a melegbe a felhangolt gitárodat, akkor a húrokon keletkező hőtágulás miatt nyúlnak, lazábbak lesznek, ezért mélyebb hangot fognak kiadni.
2013. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

de gondolom a testre is hat a hőtágulás, és mivel sokkal nagyobb mint a húrok, (mármint nagyobb tömegű, nagyobb térfogatú), akkor az is megnő, és jobban feszíti a húrt, nem?


bocsi, nem kötekedni akarok, csak erre kíváncsi vagyok :D


szóval ha a test nő a melegben, akkor jobban megfeszíti a húrt, nemigaz?

2013. márc. 31. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:
nem mert a fémeknek sokkal nagyobb a tágulásuk, mint a fának. Maga a gitártest szinte ugyanaz marad a húrokkal ellentétben.
2013. ápr. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem össze vissza, egyszerűen hamis lesz.
2013. ápr. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kipróbáltam, felfelé ment, magasabb lett, ha hidegről bejöttem melegre. persze nem egyenletesen, szóval jól elhamisodott, de lejjebb kellett engedni a húrokat amikor bejöttem a melegre
2013. máj. 27. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!