Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárkérdés. Kezdőknél mindegy...

Gitárkérdés. Kezdőknél mindegy hogy milyen elektromos gitáron tanulnak meg játszani?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék megtanulni gitározni, de sajnos a kezdő lépésnél is elakadok, mert nem tudom, hogy mi alapján vegyek gitárt, ismerősöm pedig nincs aki tud gitározni. Nektek mi volt az első gitárotok?

Illetve milyen plusz eszközöket kell a gitárhoz még venni? Úgy értem kábel meg ilyen dolgok.

Ezer köszi ha válaszol valaki.


2013. márc. 24. 16:35
 1/8 A kérdező kommentje:

én ezt a kettőt néztem ki elsőre, de nem tudom, hogy ezek jók-e vagy egy kezdőnek már túl "profi" gitárok.

[link]


[link]

2013. márc. 24. 16:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első elektromosom egy Squier Bullet Strat volt. Közel sem egy csúcs gitár, de tanuláshoz tökéletesen megfelel. Aztán ahogy haladtam, és jött az újabb gitárom, az első hangszerem évekig porosodott. Pár napja került megint a kezembe, akkor csodálkoztam rá, hogy annak ellenére, ahogy emlékeztem rá, nem is egy rossz gitár, csak ugye kezdőként könnyebb volt a hangszert hibáztatni mindenért, mint beismerni, hogy én vagyok béna :)

Szükséges kellékek: erősítő (kezdetben egy 10W körüli gyakorlóerősítő bőven megteszi), kábel, pár pengető (nagyon könnyen el lehet hagyni őket...), hangológép. Kezdetben valószínűleg ülve fogsz játszani, de azért vállpánt is jó, ha van. A gitárvásárláshoz sok honlapon találhatsz tanácsokat, keress rá ;)

2013. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amiket linkeltél, kezdőknek mindkettő tökéletes, válaszd azt, amelyik jobban tetszik. Ha inkább zúzósabb zenéket szeretnél játszani, akkor inkább az x-1, amit javaslok.
2013. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, hogy írtál:-) És milyen kábelt kell venni? (ez remélem nem volt nagyon ostoba kérdés). Plusz hallottam, hogy van olyan eszköz, amit ha megveszek akkor úgy is tudok játszani, hogy más ne hallja, annak mi a neve? Egyébként a gitárszettről mi a véleményed?
2013. márc. 24. 16:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az erősítőn van fejhallgató csatlakozás akkor rádugod és kész.
2013. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ó értem, köszi én azt hittem erre külön venni kell még valamit.
2013. márc. 25. 23:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem vennék szettet, általában a legalacsonyabb rendű, leginkább gyenge minőségű modelljeit szokta minden cég szettben árulni. Inkább azok közül választanék, amiket linkeltél, éskülön vennék hozzá egy kis gyakorlóerősítőt, akár használtan is. 12-15e-ért már simán lehet találni.
2013. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szett az nagyon kezdőknek, és lusta embereknek való :)) Annak tökéletes a szett, aki olvasni is lusta.. mert ha 1 órányit olvasnának/keresgélnének a neten erősítőket, gitárokat, akkor rájönnének, hogy a szettbe egy gagyi olcsó tüzifát + egy szobába elegendő silány minőségű erősítőt raknak bele, + a "sok" tartozék.. Igen mindez olcsóbb, viszont ha 10k-val többet rááldoz az ember, magára a gitárra és az erősítőre is, akkor fényévekkel jobb cuccokat kap.. hangoló, pengető, kábel az a legkevesebb...

Kedves kérdező! Az általad választott két gitár megfelelő, de én ilyen árkategóriába inkább testen átmenő húrozású gitárt vennék.

Ez a gitár ún. "Gibson-Style" húrlábas, de fényévekkel jobb az általad linkelt gitároktól! :

[link]

ha a színe nem tetszik, akkor van még feketében:

[link]


Ilyen árkategóriában tremolos gitárt ne vegyél, mert az nem fogja a hangolást tartani.

Nekem egy gagyi olcsó tüzifa gitárom volt, hát amikor játszottam rajta sírhatnékom volt... ezért kell egy normális hangszert venni, hogy azért élmény legyen a játszás.. Nemrég vettem egy Cort KX5-öt, az egy kicsit drágább ezeknél, de rohadt jó..

2013. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!