Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rapperek általában maguknak...

A rapperek általában maguknak írják a szöveget?

Figyelt kérdés

Itt most főleg a magyarokra gondolok. Jó, FankaDeli az például tudom, hogy magának írja, de én pl. Curtisre, Essemm-re, meg a hasonlókra gondolok, akik úgymond profik, és nem saját szerkesztésű videókat adnak ki. (Ezzel nem szidni akartam FankaDelit.)

És az aláfestő dallamot? Azt ki írja hozzá, ki csinálja meg?



2013. márc. 21. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül , szerzői jogot lehet megvásárolni .
2013. márc. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A rappnek az a lényege hogy olyan szöveged legyen ami magadra nézve hiteles, a saját érzelmeid, látásmódod, fantáziád mutassa be rímekben. Kérdezem hogy mi értelme lenne a rapnek ha valaki más írná a szöveget ? A szöveg az maga az előadó, többről van szó mint hogy 3 és fél percbe összeszedjünk vagy 90 sort ami rímel is.... tehát a válsz: Igen maguknak írják.

A zenét pedig vagy maguknak csinálják erre alkalmas programmal, vagy pedig az úgynevezett " beatmaker" ektől veszik.

2013. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!