Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanulhatnék meg otthon...

Hogyan tanulhatnék meg otthon zongorázni?

Figyelt kérdés

Alapoktól :D Egyáltalán nem értek a dologhoz, viszont imádom a zenét. Amikor kisebb voltam és ott volt a lehetőség egyáltalán nem foglalkoztam vele, nem is szerettem zenét hallgatni, mivel csak azokat a divatmajmokat ismertem mint pl David Guetta meg ilyen szarok. Nemrég fedeztem fel a chillout, ambient, liquid dubstep és hasonló műfajokat, most pedig már kicsit para lenne 7-8 éves gyerekek közt ülni :|

Szóval itthon szeretnék tanulni, angolul rengeteg anyagot találtam, de sajnos alig értek belőlük valamit :(

Vidéken élek és suli mellett nincs is időm eljárni tanárhoz.



2013. márc. 21. 21:16
 1/3 PinkCicaa válasza:
100%
Nos megtanulni zongorázni egyátalán nem nagy ügy, fejleszteni a zongoratudásodat ez az egészben a legnehezebb!! Ha télleg az alapoktól kezded rengeteg olyan oldalt találhatsz ahol ilyenekkkel foglakoznak mármint nem maga a tanítással mégi sokat tanúlhatsz, de a régi ének könyv is nagy segítség tud lenni!! ... tudnod kell a zenei abc-t is az a leggfontosabb majd ha ez már megy keress egy kottát és tanuld meg..ne várd hogy elsőre menni fog!! Elösször egy könnyebet ne rögtön a Für Elissel kezdj!! Van aki már gyerek kora óta tanulja( mint pl. én :P) tehát legyél türelmes magaddal szemben!!!Sok sikert!!!
2013. márc. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
68%
Én azt javaslom, hogy a tanulást a "szar" zenékkel kezd, amiket szeretsz. Gondolok itt Lady Gagara, David Guettara stb... Sok kotta fent van tőlük. Én pl klasszikust egyáltalán nem szoktam játszani, csak pop számokat. Kezdetnek olyant keress, ahol az alsó szólamnál csak az akkordokat kell nyomogatni, nem pedig konkrét dallamot, én magamon úgy vettem észre, hogy az könnyebb. Ilyet viszonylag nehéz vadászni, én néha azt csináltam, hogy a dallam az a zongorakottáról volt, a kíséretet pedig egy azonos hangnemű gitárkottáról néztem le. A direkt szintetizátorra írt kották ilyenek, ahol csak az akkordot tüntetik fel. Az akkordokat érdemes minél előbb elsajátítani, na nem úgy, hogy fogsz egy könyvet aztán bebiflázod, hanem a gyakorlással. Elsőre én mondjuk egy végtelenül egyszerű Firefliest javaslok az Owl Citytől.
2013. márc. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat :)
2013. márc. 22. 20:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!