Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak nekem nem számít egy...

Csak nekem nem számít egy zeneszám szövege?

Figyelt kérdés

Konkrétan ByeAlex számát hallgatva fogalmazódott meg bennem, hogy én csak a dallam miatt hallgatok egy zenét, a szöveg nekem csak ilyen kísérő blabla, ami kell hozzá, de nem lényeges. Így ez a „Kedvesem” számomra nem is zene.


Nem értem, hogy miért van ez így nálam; baráti körömben mindenki azt mondja, hogy idióta vagyok xD


Más is van, akinek nem számít szöveget?



2013. márc. 20. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Valamelyik számnál fontos, valamelyiknél nem.

Nekem is van olyan zene, aminek nagyon buta a zeneszövege, de élvezhető, jó a dallama, szóval hallgatom.

A legjobb, amikor a szöveg is jó, a dallam is és minden egyéb, ezek az igazán jó zenék.

2013. márc. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek, te csinálod jól.


Ugyanis a szöveg és a zene nem egy egység, ez korunk óriási félreértése. A kettőnek külön-külön van értéke. Ma sajnos a zenehallgatók 90%-a összekeveri a szöveget a zenével.


Régen mindenki azt csinálta, amihez értett: a zeneszerző komponált, a költő szöveget írt, a hangszerelő hangszerelte a zenekart, a zenész játszott. A mai korban viszont a szövegíró írja a zenét (ezért olyan csapnivaló sok esetben), ő csinálja a hangszerelést (ami szintén nem az igényességről híres) és ő is játssza.

2013. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok esetben nekem se számít, pl van olyan spanyol zene amit imádok, pedig egy betűt nem értek spanyolul. Viszont a nyelvnek is van zenéje, nemhiába tanítanak irodalomórán verszenét. Ezt egy jó szövegíró ki tudja használni, és rá tud erősíteni a mondanivalóra és/vagy a hangzásra. De egyébként nálam ez számonként változik. Van olyan is aminél teljesen mindegy, hogy mi a jelentése annak, amit énekelnek, és van, ahol szinte csak a szöveg miatt hallgatom a zenét (ezek inkább magyar számok).
2013. márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is így vagyok vele. Bár van pár szám (pl. Flo Ridától a Whistle) amit régen rengeteget hallgattam, aztán egy szomorú napon megértettem a dalszövegét, onnantól kezdve egyszerűen képtelen vagyok hallgatni. Viszont néhány dalnál sokat dob a dalszöveg, mondjuk ha tudsz vele azonosulni.
2020. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!