Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van ennyi hungarista...

Miért van ennyi hungarista illetve antiszemita felfogású egyén rockerek között?

Figyelt kérdés
Ez leginkább a fiatalabb rockerekre jellemző én legalábbis így vettem észre. Miért van az, hogy a legtöbb rocker a szélsőjobboldalhoz húzódik? Olyan, mintha valami divathullám lenne vagy nem is tudom pontosan megállapítani. Ezért is tettem fel a kérdést. Tehát az újabb rocker generáció az ami többségében hungarista , esetleg szélsőjobboldali nézetet képvisel. Szerintetek miért van ez? Minek köszönhető ez a jelenség?

2013. febr. 28. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbb ilyen nem tudja igazán eldönteni,hova tartozik.Azt el tudom képzelni,hogy szereti a metált,és valahogy rábukkant egy skinhead zenekarra,akiknek megtetszett a zenéje,olyannyira,hogy felveszi ezt az "imidzset".


De fakadhat abból is,hogy különbözni szeretnének(mint a skinheadek többsége is szerintem). Elegük van ebből a sok divatzenéből,divatszarból,így inkább elhatárolják magukat ezektől.

Persze egyik sem jó divat,de meg tudom érteni,ha valakit már kiborítanak ezek a dolgok.


Viszont azért azt tisztáznám,hogy a hazafi nem egyenlő sem a skinheaddel sem a hungaristával,úgyhogy remélem,nem azzal problémázol,ha valaki hazafi.Az nem baj,sőt helyes,legyen is az!A rockerek közt több ilyen van igaz,mert sokkal szabadabb szellemű zene,mint bármely másik.Nem is véletlen,hogy nem egy felkapott zenei irányzat.

És nem tudom,tudod-e,de a zsidók sem azok a szentek,akiknek magukat beállítják magukat,ha valaki nem szereti őket,annak megvan a jó oka.Hívj "antiszemitának",ha akarsz,csak gondoltam tisztázom,hogy nem az ő pártjukat fogom.

2013. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hallgass meg néhány magyar rock számot. Nem kifejezetten hungarista zenék, inkább "hazafiak" ahogy előző is írta. És ez tetszik a hungaristáknak is. Más zenei stílusban nincs szó hazafiasságról, hazáról, ilyesfajta értékekről. (eltekintve pár kivételtől).

No meg "vadít" is, azért van egy fajta üzenete a rock számoknak. (Ne hagyd magad, mik vannak az országban/világban, stb...) Néhány szám szövege elég dühítő (jó értelemben véve).

2013. márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A rockerség mindig is az aktuális társadalmi trendekkel való szembefordulást jelképezte. Így régebben, amikor a társadalom értékrendje erősen konzervatív volt, a rockerek lázadó liberálisok voltak. Most hogy a társadalom többsége liberális gondolkodású és szabad szellemben él, a rockerek fura mód konzervatívok lettek. A szembenállás, dacolás a többséggel megmaradt, csak éppen ellenkező irányba fordult.

Ezzel alapvetően nem is lenne baj, szerintem sok értékes eleme van a konzervatív értékrendnek ami fölött ma átsiklunk, mert "kimentek a divatból". A baj az hogy a legtöbben csak a külsőségeket veszik fel (nemzeti felvarró, bakancs, zsidózás-b*zizás), közben a kötelezettség részét (vegyünk olyan alapokat hogy becsület, tisztelet, Istenhit, önmérséklet, hűség) nagy ívben letojják és pont olyan hedonista, fogyasztás orientált módon élnek mint a liberálisok, csak még hőbörögnek is mellé. Ez a szomorú.

2013. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
aktuális divat. erre épül az egész rockzene lassan 30 éve.
2013. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tacskó korom óta rocker vagyok, és hát a cigányok igencsak cseszegettek emiatt. Mármint igazából mindenkit cseszegettek, ok nélkül, de nálam ez volt az ürügyük, hogy rocker vagyok. Ki tudna rajtam segíteni? Hát a szélsőjobb. A hazámat azt meg szeretem, hisz magyar vagyok, nem? Ki szereti még a hazát Magyarországon? Hát a szélsőjobb. Sok rocker (nem csak punk) rendszerellenes, ez igaz, de ez miért volt így? Régen csak a kommunista párt volt, semmi más. Jó volt az? Hát nem. Aztán mi volt, FIDESZ meg MSZP (meg még sok más is, de ez a két szemétláda banda vezetett). Jók voltak? Hát nem. Tehát miért voltunk a rendszerek ellen? Mert szemetek voltak. De most talán, hogy a Jobbiknak is van esélye, talán még marad valami a magyarokból. Még szép, hogy Jobbik-szimpatizánsok vagyunk. Kábé ennyi.
2013. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem gáz ha egy rocker szélsőjobbos, az az én szemembe nem rocker.... Engem is csesztettek már cigányok, mégsem utálom az egész etnikumot mert vannak köztük normálisak is , ami nem 1%... Vannak cigány haverjaim akik különbek mint 100 magyar. Érdekes ez az általánosítás és soha nem fogom megérteni ezt a gyűlölködést.
2013. ápr. 30. 08:34
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem azért mert a rockerek nagy része átment valami kisebb-nagyobb csalódáson élete során. Ezt tapasztalatból mondom, én magam is az vagyok, a barátaim egy nagy része is. Már nem hiszek Istenben, az egész Biblia egy nagy szarságnak tűnik. A hungaristákról meg no comment.
2013. júl. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
na ezzel nem mondtál újat :D tudom, hogy a biblia egy kalap szarság... utálom a katolikusokat
2013. aug. 16. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!