Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell használni egy erősítőt?

Rolap kérdése:

Hogy kell használni egy erősítőt?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy erősítőt azt hogy használjam ? kell hozzá táp? és csak sima hangfalakat kössek rá ami olyan tulajdonságokkal rendelkezik mint az erösíttő? pl ha az erösíttőre az van irva h 2x200 watt akkor 2 darab 200 wattos hangfalpárt kellek rátenni? és mivan ha kisseb vagy nagyobb? és hogyann kössem rá a zenét??? próbáltam utánnanézni mindennek de semmit sem értek valaki segítsen nekem kérem.ha küld egy weboldalt ahol érthetőenn elmagyazázzák nekem azis elég.

2013. febr. 16. 17:51
 1/10 anonim válasza:
Táp az olyan erősítőhöz kell ami nem a hálózatról kapja az áramot. A hangfalaknál az a lényeg, hogy arra figyelj, hogy a hangfal Ohm értéke mindig nagyobb legyen mint az erősítőé, de arra is figyelj, hogy ha nem hidalható az erősítő akkor a két rákötött hangfalnak ugyan akkora Ohm-ja legyen. Ha az erősítő 2x200w-os akkor az azt jelenti, hogy egy oldalra 200w-ot tud max leadni vagyis akkor oda körülbelül olyan 200w-os hangfalat köss vagy nagyobbat, de ha 200w körülit akkor ne rakj rá nagy basszust mert a hangfalak leéghetnek, de a nagy hangfalak is leéghetnek a sok plusz basszustól mert akkor az erősítő torz jelet ad a hangfalnak amitől szintén leéghet. A zene rákötése attól függ, hogy mit akarsz rákötni pl.: mp3, tv, lemezjátszó, gép, stb. De az lényeg, hogy egyáltalán lehet-e rá kötni külső jelet mert ha nem akkor nem is tudod rákötni ilyenekre. Egyébként milyen erősítőd van mert akkor megtudnám mondani, hogy van-e rajt ilyen?
2013. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igazából még nincs semmilyen mert annyira tudatlan vagyok hozzá és nemakarom hogy valami rosszat vegyek.és hogyérti azt hogy hálózat? mi a hálózat?keverő vagy mi?
2013. febr. 16. 19:36
 3/10 A kérdező kommentje:
hát gépre akarom kötni vagy mp3 lejátszóra.akkor olyankor rca->jack áttalakíttó kell? mert sok erősítőn láttam hogy input és rca-s csatlakozó volt vagy hogyis hívják.ésakkor csak annyi lenne hogy veszek ilyen áttalakíttót összekötöm a hangfalakat az erősíttőre és már szól is?
2013. febr. 16. 19:43
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]

itt például honnan kap áramo.többet nem kérdezek ennyi volt köszönöm szépenn :)))

2013. febr. 16. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Az általad linkelt erősítő gépkocsiba való. Az elektromos bekötés helye a középső fotó bal oldalán látható.

Gondolatébresztőnek:

[link]

2013. febr. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és ha gépkocsiba való akkor azt hogy tudom használni szobába?? mert láttam olyat hogy vesznek akut és ugy.van valami más megoldás is?
2013. febr. 17. 15:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Könnyebb lenne a válaszadás, ha elmondanád, milyen célra kell a zenei erősítés.
2013. febr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a számító gépet akarom rákötni. azt gondolom ugykell hogy kell egy rca--> jack áttalakíttó.
2013. febr. 17. 22:09
 9/10 anonim ***** válasza:

A PC-t vágom, de jó lenne tudni a célt, mert ha csak játékra, filmnézésre, rendszerhangok elérésére kell, akkor érdemes 2.0., 2.1 vagy 5.1. rendszerben gondolkodnod. Erre vannak komplex megoldások:

[link]

[link]

Ezekbe a hangfalakba legtöbbször benne van az erősítő.

Ha hifi megoldásra kell, tehát elsősorban zenére, akkor több féle módon építheted fel a rendszered:

A hangkártyából jövő jelet egy kicsi keverőbe vezeted az azonnali hangerő és hangszínszabályozás érdekében

[link]

A keverőből küldheted a jelet egy végerősítőre:

[link]

Az erősítőt pedig összekötöd a hangfalakkal:

[link]

Itt arra kell ügyelned, hogy az impedancia egyezzen, valamint legyen tartalék a rendszerben, tehát egy 200 wattos erősítőhöz érdemes 350-400 wattos hangfalakat illeszteni.

Az erősítőt és a hangfalat egyben is megveheted:

[link]

Az aktív hangfalak sorba köthetők és a legtöbbjüknél minimálisan van hangszín szabályozási lehetőség is.

Általad épített rendszernél ügyelj, hogy a jack-rca átalakítót a hangkártya melyik portjára dugod, ugyanis a fejhallgató kimenet nagyobb jelet küld, mint amit a végerősítő a fogadásra fel van készítve, ami károsíthatja az erősítőt.

2013. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát zenehlagatásra kellene. érem mostmár. kösöznöm
2013. febr. 18. 15:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!