Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelent az hogy HQ audio?

Mit jelent az hogy HQ audio?

Figyelt kérdés

azt tudom, hogy azok jó minőségűek. Én hogy tudok felvenni HQ audiót? Pl. zongora felvételre gondolok.

itt van egy HQ:

http://www.youtube.com/watch?v=y6D7nYRVxC8



2013. febr. 16. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A HQ az a high quality rövidítése.

256–320 kbit/s hangátvitel az már közel CD minőségű.

Én zenébe mindenképpen a FLAC formátumot ajánlom, mert ez az mp3-al ellentétben veszteségmentes. Egyetlen negatívuma az hogy nagyobb helyet foglalnak.

2013. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, jo minőség. high quality - magas minőség.

azt nemtudom h lehet felvenni.

2013. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első válaszolo:

"Én zenébe mindenképpen a FLAC formátumot ajánlom, mert ez az mp3-al ellentétben veszteségmentes. Egyetlen negatívuma az hogy nagyobb helyet foglalnak."

FLAC formátum? Hogyérted, hogy azt ajánlod? Én fel szeretnék venni hangot HQ-ban. S miaz, h veszteségmentes?

2013. febr. 17. 15:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsiklottam a felett hogy te felvenni szeretnél, először is kell egy jó minőségű mikrofonom, rákötöd a gépre, plusz szerzel valahonnan egy hangfelvevő programot, esetleg hozzá valami konvertálót is. De csodát ne várj!

Veszteségmentes alatt azt értem, hogy például van egy zene cd-d, aminek jó a minősége de nagy a mérete, ezért azt átkonvertálod, az mp3-nek nagy előnye hogy nem igényel nagy helyet, de ennél a tömörítésnél már veszteséggel is számolni kell független attól hogy mekkora a bitrátája 128, 160, 192, 224, 256 vagy 320 kbit/s utóbbinál már kellemes minőségről beszélünk. Míg FLAC-nél úgy tömöríti az audio file-t hogy méretcsökkenéshez nem társul veszteség, ez a nevében is benne van Free Lossless Audio Codec.

Sok esetben könnyen kihallani a különbséget az mp3 és a flac között, de vannak olyan esetek ahol csak komoly hangtechnikai eszközökkel lehet érezni a jelentősebb különbséget.

2013. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!