Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tudnám más zenéjét...

Hogy tudnám más zenéjét felhasználni a videóimhoz úgy, hogy pénzt is tudjak vele keresni?

Figyelt kérdés
Sok olyan videót láttam már ami más mondjuk az SME, FSM vagy az EMI tulajdonába van, tehát jogvédettek. Hol kell kérni írásos engedélyt ahoz hogy felhasználhassam, mobilon meglehessen tekinteni, és pénzt is tudjak vele keresni. Ingyenes, vagy fizetni kell érye.

2013. febr. 13. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Heló!


Minden hasonlót - főként ilyen esetben - attól kell kérni, akinél a jogok vannak. Ez általában egy kiadót jelent. Teszel nekik egy ajánlatot, vagy ők neked, írtok egy szerződést és eldől mi lesz.

2013. febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És ez ingyenes?

Ha veszek zenét, azt lehet terjeszteni széles körben, vagy csak otthoni használatra lehet megvenni?

2013. febr. 13. 15:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Zenét vehetsz magáncélra- tehát otthoni használat, nem kerül nyilvánosság elé -, nonprofit módon, oly módon, hogy profitod lehet belőle - például egy filmben felhasználod és afilemt megveszik, te pénzt kapsz érte...


Ezeknek az ára a magáncéltól a profit lehetőségig egyre nő.


Továbbá függ az ára attól is ,hogy mekkora részt akarsz használni a számból és hogy egyáltalán kié a szám - világhírű együttesé, vagy egy kisvárosi bandáé...


Árulni szeirntem úg a legvalószínűbb, hogy csináslz egy oldalt, aki regisztrál, az pénzért tölthet le zenét. Így te voltaképp a jogot veheted meg magadnak, hogy árulhatod a számokat. De ez is roppant költséges dolog lenne!


Természetesen csomó variáció van, oylan is, ami full irreális - hogy a kiadó mondjuk csekély összegért megengedi, hogy azt csinájl a zenéve amit akarsz. De az üzleti életben bármit ell ehet érni, írd le mit szeretnél, küld el nekik, alegrosszabb ami lehet, hogy kiröhögnek - tényleg.

2013. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Leírnád hogy konkrétan miről van szó, mert nem igazán értem a szituációt.
2013. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Youtube-on valamennyivel több mint 2000 feliratkozóm van, naponta minimum 1500 megtekintés, amivel lehet keresnék valamennyi pénzt. 46 videóm van, ebből legalább 40 olyan hogy a zene miatt le van tiltva néhány országban, mert egy harmadik fél tulajdona.

Láttam olyan videókat amiben ugyan olyan zene szól mint az enyémben, és megtudom nézni mobilon (az enyémeimet nem lehet). Pl. itt egy: http://www.youtube.com/watch?v=fDTouU0iABA

Ezt csak így hirtelen találtam. Hogy tudnám elérni azt hogy az én videómat sem tiltanák le néhány országban a zene miatt, és meglehessen nézni mobilon is?

2013. febr. 13. 18:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Csakis úgy, hogy megveszed a számot, a jogot arra, hogy használd a youtube-on. Amíg e vannak tiltva a videóid, addign em tudsz pénzt keresni a youtube-on, mert kihatással van a profilodra.


Ha pénztt akarsz keresni, azt cska úgy tudod, hogy amit feltöltessz, az csakis a saját tartalmad, vagy pedig jogod van arra, hogy használd az addott anyagot - ez esetben a zenét -a videódhoz.


Ha tehát "tiszta" a profilod és sokan látogatják, utána keress meg egy olyan céget, ami youtube videókkal foglalkozik. rengeteg videó van errő la youtube-on is, magyarul is, hogy kihez érdemes csatlakozni.

2013. febr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már Youtube partner vagyok, csak amit kerestem idáig pénzt, nagyon minimális. 2 éve videózok, és mist ettől az évtől jó lenne már pénzért csinálni.

Szabad licenszes zenék meg nagyon bénák :D

2013. febr. 13. 18:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha komoly partnernél vagy, akkor nagyon szigorúan veszik a saját tartalmat. Ha máséval "villogsz", vagy nincs jogod a cucchoz, akkor hama elkaszálnak és akár törölnek is.


Ha zenét akarsz a videódba, akkro a kiadóval kel lbeszélned. De az pénzbe fog kerülni.


Én például a filmemhez kerestem zenéket és oda egy másfél perces szám- ami direkt olyan zeneszerzőtől vna, aki filmekbe és hasonló videós produkciókba szánja a zenéjét -, 30000-be került volna. Ez azt jelentette ovlna, hogym ehet youtube-ra és versenyekre.


Ez egy példa volt, az összeg és at öbbi dolog attól függ, hogy egyezel meg a zene jogi birtokosával.


De ezt és hasonlót írtam eddig is, olvasd el a felső kommenteket is.

2013. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nagyon hasznosak voltak!

Úgynézki hogy akkor maradok az ingyenes szabad licenszes zenéknél. Esetleg tud valaki ilyen oldalt, ahol sok jó ingyenes zene van?

2013. febr. 13. 19:42
 10/10 gepzene ***** válasza:

[link]

Találni nem könnyű, de Professor Kliq, Lab7, Dacash, Chill Carrier, mixter/ccmixter dolgok, meg a discover menü kezdetnek...

2013. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!