Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nehéz megtanulni gitározni?...

Nehéz megtanulni gitározni? Csak azért kérdem mert van otthon egy gitárom csak 2 húrt kell bele venni .

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 23:20
 1/10 A kérdező kommentje:

pl youtubeos videók alapján meg tudtam tanulni

szintetizátorozni

le tudom játszani az Amerikai himnuszt

Family Guy főcimdalát

a gitározás nehezebb?

2009. szept. 1. 23:21
 2/10 anonim ***** válasza:

tesom neten keresztül tanult meg gitározni....


elég jól nyomja már :)

2009. szept. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én próbálkozok már néhány hónapja, de mivel semmi alaptudásom nincs hozzá, így nem nagyon megy. De ha kitartó vagy biztos sikerül.
2009. szept. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy meg lehet tanulni. Az hogy valami nehéz, az eléggé relatív dolog. Az alapokat nem nehéz megtanulni; kezdőknek esetleg a barré-akkordokkal gyűlhet meg a bajuk, de ezek amilyen lehetetlennek tűnnek először, később teljesen könnyedén le tudod majd fogni.


Viszont nem árt, ha van egy haver, aki konyít hozzá valamicskét. Így meg tudja mutatni az első lépéseket, hogy hogyan kell egy hangot helyesen képezni. Mert a zongorán nagyon könnyű, mert lenyomsz egy billentyűt és megszólal a hang. Gitáron pedig nem mindegy, hol fogod le, és hogyan fogod le. Aztán pedig meg kell pengetni, ami a két kéz összehangolt munkáját követeli meg.


Abszolút kezdőként nehézséget jelenthet, hogy egyáltalán azt a húrt pengesd meg, amelyiken fogod a hangot. De ezen nagyon hamar túl lehet lenni.


Javaslom: tölts le akkord-táblázatokat, és kezdd el a könnyű alapvető akkordokat tanulni. Ezekben a táblázatokban általában nehézségi fok szerint is rendezve vannak. Tanuld meg a két húros hangzatokat, kis és nagytercet, kvartot, kvintet (könnyűzenében ez a leggyakoribb fogás), kis és nagyszextet. Ezzel a hat db fogással jó megközelítéssel a könnyűzenei slágerek nagy részét már tudod kísérni. És könnyű elsajátítani, hiszen 2 hangból álló hangzat. Mindenki ezekkel kezdi általában.

2009. szept. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is meg tudsz tanulni egyedül otthon. A Youtube-os videóleckék, és a gitáros oldalak biztos sok segítséget nyújtanak. Ja, és 2 db húr pár száz forint, szóval ha csak annyi hiányzik a gitárból, akkor annyit ne sajnálj:)
2009. szept. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

btw, tegnap elfeledtem, de fontos momentum: húrt leginkább készletben kapni (persze, néhány helyen megbontják), együtt is illik lecserélni, mert a régi húrok egyrészt nem zengenek olyan szépen, mint az újak, másrészt a sok használattól megnyúlnak és idővel hamisak lesznek. Ezért tehát húrkészletet kell venni.


Aztán pedig el kell dönteni, hogy milyen műfajban akarsz nyomulni. Ha klasszikus gitározni szeretnél, akkor a nylonhúr ajánlott, minden egyéb esetben fémhúr. Kezdőként a 0.10-es (nullatizes) méretet ajánlom, ez elég vastag, hogy ne szakadjon könnyen, viszont elég vékony, hogy ne legyen gond lefogni. Márkák közül a D'Addario-t, vagy az Ernie Ballt tudnám jó szívvel ajánlani. Tartózkodj a DARCO nevű mexikói húrtól. Olcsó, de nagyon tré.

2009. szept. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

06:15


ezt én is észrevettem már legalább 10 éve megvan a gitár

és a régi húrok már nem szólnak olyan szépen

2009. szept. 3. 22:40
 8/10 A kérdező kommentje:

06:15

köszi a választ, sokat segítettél :)

2009. szept. 3. 22:41
 9/10 anonim válasza:
én is meg szeretnék tanulni gitározni valaki tudna valami linket dobni ide ahol lehetne tanulni?
2010. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Énis majd meg szeretnék tanulni,csak kellene vennem egy új gitárt:)

Link: http://www.youtube.com/watch?v=yldQMwBi_iw&feature=related

2011. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!