Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik zenekarról van szó?

Melyik zenekarról van szó?

Figyelt kérdés

Még régebben olvastam egy cikket egy death metál zenekarról. Izlandi székhelyűek voltak, és állítólag nagy hatást gyakoroltak a stílusra (azért állítólag, mert én nem szeretem ezt a stílust)

Nem tudom mikor álltak össze, vagy még együtt vannak e, de a cikk egy 1990-ben megjelent lemezükről szólt, ami "mérföldkő volt a stíluson belül". A címére már nem emlékszem sajna. De kifejezetten leírta, hogy "közepesen darálós", tehát nem olyan extrém gyors gitártempójú. Emellett, még azt is megjegyezte, hogy a srácok nem voltak erősek gitárszólók terén sem. Lényeg a lényeg, hogy belehallgattam, mert érdekelt ez a "mérföldkő". De nem tetszett , leszámítva egyetlen számot, inkább ott is az intrót. Olyan horrorfilmbe illő, baljós, vészjósló riff volt, aztán elkezdődött a zene. Szeretném megint meghallgatni ezt az intrót, mert át szeretném írni zongorára, mert kíváncsi vagyok, hogy úgy hogy szól. Gondolom nem sok híres zenekar van Izlandról, szóval remélem valakinek beugrott, hogy kikről beszélek. Köszönöm a válaszokat



2013. jan. 22. 18:47
 1/2 GLadislaus ***** válasza:

Belenéztem az Encyclopaedia Metallumot, ez az egy ideillőt találtam:

[link]

2013. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ez az, pedig meghallgattam mindet :S Ezt úgy olvastam ki, hogy demo, amit egyébként hallani néhol a minőségen, de amlékszem, hogy az amin a keresett szám volt, egy rendes album volt, ami azért is nyilvánvaló, mert szép tiszta volt a hang. Azért köszönöm a linket, de sajna nem ez volt.
2013. jan. 23. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!