Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért mindig az énekes tartja...

Miért mindig az énekes tartja szóval a közönséget?

Figyelt kérdés
Zenekarokra gondolok. 2 szám között miért pont az énekes beszélget a tömeggel ha mondjuk a gitárosok előtt is van mikrofon és nem hangolnak vagy ilyenek? Amúgy is az énekeseken van minden figyelem, ráadásul egy hosszabb koncert közben szerintem nem árthat ha pihentetik a hangjukat, szerintetek?
2009. aug. 31. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy több rétű dolog. A zenekarokban általában van egy vezető, ez sokszor az énekes. A zenekar mondanivalóját, eszméit ő tudja átadni leginkább, illetve - még ha ez kívülről nem is látszik - egyszerűen nem engedi másnak. Persze ez előre meg van beszélve a zenekaron belül.

Lehet, hogy a többieknél is van mikrofon, de legtöbbször a gitárosok az észrevétlen hangolással vannak elfoglalva, illetve titokban készülnek a következő számra. A gitárosok nagy része nem szeret és nem tud beszélni rendesen a közönséghez, ők gitározni szeretnek.

2009. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazad lehet :)

Igazából azért tettem fel a kérdést, mert zenekart alapítottunk (leginkább én :D). Gitáros vagyok és van egy adag exhibicionizmusom és szófosásom, szóval szerintem ezt a dolgot átvállalom ha a többieknek sem lesz ezzel problémája :)

2009. aug. 31. 15:39
 3/6 anonim ***** válasza:

(Az előző válaszadó vagyok ismét)

Szívesen segítek "bármiben", nekem régen van együttesem. Küldj privit, ha gondolod!

2009. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm szépen :) Megvagyunk, de ha valami mégis kéne majd írok :)
2009. aug. 31. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mindig van így. Nálunk például a gitáros szórakoztatja a népet. Én vagyok ugyan az énekes, de képtelen vagyok totál ismeretlen emberekne jópofáskodni. Ráadásul mindegyik számban van valami megerőltető vokális mozzanat, egy magas A, vagy egy fél percig kitartott hörgés, és ilyenek után jó egy kicsit kipihenni magamat, inni pár korty vizet, meg ilyesmik.
2009. szept. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam :)
2009. szept. 1. 07:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!