Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárt "fretlessé varázsolni"...

Gitárt "fretlessé varázsolni" hogy kell? Úgy értem, mindenképp ki kell cserélni a fogólapot?

Figyelt kérdés

Láttam mostanában több átalakított, és gyárilag bundnélküli gitárt, és volt amelyiknél (sajnos közelebből nem láttam), de látszott, hogy nem sima az egész fogólap, hanem mintha a bundok nyomai látszanának. Ha csak leszedik a fogólapról a bundokat, akkor az is ugyanúgy fog szólni, mint egy fretless, vagy a kis apró gödröcskék bezavarnak?

Gitáron (akusztikus, klasszikus) egyáltalán mennyire leszedhető a fogólap?



2013. jan. 22. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell fogólapot cserélni.

Ki kell szedni a bundokat és pótolni a helyét.

Gödröcskékkel már nem lenne fretless hangja...

Mindenesetre egy klasszikus gitárt biztosan nem érdemes fretlessre alakítani.

2013. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
miért nem?
2013. jan. 22. 10:15
 3/6 A kérdező kommentje:

én ilyesmire gondoltam:

http://www.youtube.com/watch?v=LRTJbRsj3bo

szerintem nincs rossz hangja, legalábbis én ilyesmit keresek. igaz ez flamencosabb gitár, de ilyesmit akarok, nem fémhúrosat

2013. jan. 22. 10:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Van olyan fretless gitár, aminek a fogólapjára fel van festve a bundnak a helye. Szerintem ilyet láthattál. Amúgy szerintem is jól szólnak az ilyen fretless akusztikusok, bár az igaz, hogy ez igazán a basszusgitárnál szól nagyon jól.
2013. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában nem festve van, lekopna elég hamar.

Úgy csinálják, hogy a fogólap ugyanaz, de bundok helyett kis vagy esetleg műanyag csíkokat ragasztanak bele és lecsiszolják.


Egyébként ha már kérdezted: a fogólapot le lehet szedni, de baromi macerás és elég lutri, mennyire károsodik.

Mivel egész felületen ragasztva van (kivéve a nyakpálca csatornáját) nagyon erősen egyben van. Fel kell hevíteni, majd egy spéci széles, lapos pengével alányúlva centiről centire fel feszegetni.

2013. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"de bundok helyett kis vagy esetleg műanyag csíkokat"


Bocs, kimaradt: kis fa vagy műanyag csíkokat

2013. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!