Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyen teljesítményű hangfalat...

Melyen teljesítményű hangfalat vegyek Denon PMA-320-as erősítőhöz?

Figyelt kérdés
Denon PMA-320-as erősítőm van és szeretnék hozzá valami erős új hangfalat. De nemtudom miben gondolkozak. Olyan tipusú hangfal kéne ami jó egy nagyobb szobába házibuli szinten.

#hangfal #erősítő #Denon #Denon PMA 320
2013. jan. 1. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Első dolog amit figyelned kell, hogy az erősítő teljesítményénél néhány watt-al (20-30, esetleg több) több legyen (így max hangerőn sem fognak leégni). Hogyha házibulihoz kéne, akkor ajánlom, hogy a mélysugárzó mérete legalább 10 inch legyen, különben nem fog szépen szólni a basszus. Továbbá, ha szeretnél kicsit profibb szintekre emelkedni, és szeretnéd hogy a hang a lehető legtisztább legyen, akkor ajánlanám, hogy vegyél stúdió monitorokat. pl. [link]


Ezek közül a KRK hangszórókat tudom ajánlani, bár még sajnos nem próbáltam ki őket, rengeteg jót hallottam róluk, és profi producerek is használják. Igen, most mondhatod, hogy dehát a mélysugárzója kicsi. Viszont a monitorok esetében a hang lineáris, ezért jól fog szólni ;)


Na ez persze ha van egy vagyonod :D

2013. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát nincs egy vagyonom csak szeretnék egy normális hangfalat bulikhoz. Szóval elég lenne nekem 2db király hangfal hozzá. Teljesítményére vonatkozóan 2x90w 4ohmon, 2x60w 8 ohmon.

Akkor most melyikhez viszonyítsak?

2013. jan. 1. 21:26
 3/12 anonim ***** válasza:

A 90 W 4 ohmon és a 60 W 8 ohmon azt jelenti, hogyha egy 4 ohmos hangszórót kötsz rá, akkor 90 watt a maximális teljesítménye (az erősítőnek), Ha pedig 8 ohmosat, akkor 60 W. A 90 illetve 60 W egy hangszóróra van értve, úgyhogy ajánlanám, hogy (kb.) legalább 120 (4 ohm) vagy 100 (8 ohm) wattos hangszórót tegyél rá. (vagyis ha a hangszóró amit kinéztél 8 ohmos, akkor elég a száz watt, ha 4 ohmos, akkor meg jobb feljebb menni).


Ismétlem, ez csak azért van h nyugottan hallgathass zenét max hangerőn, és ne járj úgy mint én, hogy mindig kell figyeljem, nehogy túlhajtsam a hangfalaimat :D


Első voltam, és remélem érthető amit mondtam :D

2013. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az erősítő legyen erősebb egy kicsit, mint a hangfal, mert az erősítők max hangerőn már torzítva adják ki a jeleket, kivéve ha egy iszonyatosan drága stúdió, vagy kihangosító erősítők, de gondolom a te esetedben nem erről van szó, úgyhogy ha mondjuk az erősítőd 2x90w 4ohmon, akkor 2 darab 80w-os 4ohm-os hangfal pontosan jó lenne hozzá, csak annyi, hogy nem kell feltekerni max hangerőre, de legalább a hangfalakat ki tudod rendesen használni, viszont ha az erősítőd 2x90w-ot ad le, de neked a hangfalaid 2x110w-osak, akkor összesen 40w elveszik a fenébe, + az a kevés, amit azért nem hozhatsz ki az erősítőből, mert max hangerőn torzít. Remélem érthető. Üdv.
2013. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és igyekezz szerintem 25-30 centis wooferekkel rendelkező hangfalakat keresni, se kisebbet, se nagyobbat, mert a 25cm-nél kisebb nem való semmire, a 30-nál nagyobb az meg kicsit nagyobb teljesítményre való, szóval felesleges ehhez az erősítőhöz. Próbáld elkerülni a Sal illetve MNC márkákat, inkább valami régebbi Oriont, vagy ilyesmit keress.
2013. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm értheő volt:) még annyi hogy 4ohm az valamivel rosszabb minoseg mint a 8ohm ezert bir 8on kevesebbet?
2013. jan. 2. 22:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, az Ohm az az ellenállást jelöli, bár ehhez annyira már nem értek, szóval nem akarok erről magyarázni. Esetleg Google-n nézz utána :)
2013. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Negyediknek irnam, hogy nekem (elso vagyok) egy jvc a-x1 super a erositom van, es max hangeron (csak melynyomoval, a hangfalak nem birtak volna ki) sem hallottam semmilyen torzitast. Persze attol lehet h meg minimalis torzitas volt, de ha nem halljuk ugy is mindegy.


Persze most az se mindegy h a kerdezonek milyen erositoje van: rendes, vagy 'digitalis'.


Az ellenallas pedig nem jelent minosegi besorolast, annyit kell tudni, h minel kisebb az ellenallas annal jobban fogja terhelni az erositot. Pl a te esetetben 2 2ohm-os hangfal lehet h tonkretenne az erositot.


Bocs h nem ekezetekkel irtam, de telorol vagyok.

2013. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4. vagyok, és én mindig azt tapasztaltam, hogy az erősítő torz jelet küldött a hangszóróimnak, ugyanúgy a 2x25w-os is, és a 2x50w-os is. Jelenlegi erősítőm 2x100w, szóval így már szépen ki tudom használni a darabonként 90w-os hangfalaimat. De a kérdező végülis szerintem úgyis olyan hangfalat fog venni, amire lehetősége lesz, sajnos ha nincs annyira eleresztve az ember pénzügyileg, nem tud annyit válogatni. Nekem is hónapokba telt beszerezni normális hangfalakat, sőt, majd egy évbe.
2013. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az erősítőm nem digitális. Hát igen nem nagyon tudok válogatni de köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.
2013. jan. 12. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!